Skocz do zawartości

Brewkit german hell bock


Sumikk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

Pierwszą Warkę z brewkitu prawie kończę i się zastanawiam nad następną. 

Myślałem właśnie o hell bock

Chciałbym zrobić z brewkitu 

https://allegro.pl/oferta/23l-piwo-domowe-german-hell-bock-drozdze-deptana-6813256727?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Chciałbym do tego dodać ekstrakt słodowy zamiast glukozy 

https://allegro.pl/oferta/gozdawa-ekstrakt-slodowy-plynny-amber-23l-deptana-5406920590?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Macie jakieś rady lub pomysły uwagi co do tego piwa ? Jakieś opinie ? Może być ten ekstrakt czy wybrać inny, odrazu mówię że chce zrobić piwo z brewkitu, będzie to już drugie, później zabieram się za produkcję ze słodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, koncept napisał:

Ja często robię z puszki bo też mam zerowe doświadczenie ale robię z ekstraktów niechmielonych i sam chmielę. Z nachmielonej puszki robiłem tylko raz: to był pierwszy nastaw. W każdym razie jak kto woli :)

Dzięki za komentarz ale mało w nim informacji xd napisał byś jakie brewkity robiłeś i jakie wyszły mniej wiecej, i co dawałeś, cukier glukozę czy ekstrakt słodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nastawiłem właśnie brewkit german hell bock od gozdawy. Wszystko jak na instrukcji zobaczymy co z tego wyjdzie, stoi teraz w temperaturze ok 14,5'c może być? Czy te drożdże wystartują w takiej temperaturze? Czy dac je narazie do cieplejszego a później do zimnego ?

IMG_20200117_173403.jpg

IMG_20200117_173413.jpg

IMG_20200117_173418.jpg

Edytowane przez Sumikk
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa wygląda tak, nastawiłem ten brewkit ok 30h temu oprócz tej piany co została po mieszaniu i napowietrzaniu brzeczki to nie ma żadnej. Temperatura to 14,4'c a temperatura brzeczki to 14,1'c. Drożdże są widoczne na spodzie fermentora, zbiera się powoli w nim gaz bo podnosi pokrywę i raz na jakiś czas bulka w rurce. Czy podczas fermentacji musi się pienić? Czy wszystko z tym w porządku ?

 

Jest to mój drugi brewkit, na pierwszym podczas całej fermentacji nie miałem żadnego osadu ani piany na wierzchu czy coś robię źle czy tak poprostu jest ? Moze do tych brewkitów dodają drożdże dolnej fermentacji?

Edytowane przez Sumikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że ładnie zaczęło bulgotać w rurce i na powierzchni powoli pojawia się coraz większa piana, jest w temperaturze ok 14'c myślicie że podnosić temperature powoli do góry ? Jak tak to o ile ? I dawać to później na cichą czy zostawić dłużej w tym samym i butelkować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten mój brewkit fermentuje już 17 dni, dzisiaj z ciekawości zmierzyłem refraktometrem i jest ok 7 brix, czy to mozliwe że dalej jest tyle ? Całość jest w temperaturze ok 16'c, początkowa gęstość to ok 12blg.

Ile jeszcze tak będzie fermentował ? Widać że powoli ustaje, moze podnieść mu temperaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sumikk napisał:

refraktometrem i jest ok 7 brix,

Po korekcie czy przed? Korzystałeś z kalkulatora wskazań refraktometru?

 

Temperaturę mogłeś już podnieść po pierwszym tygodniu fermentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem, wcześniej nie miałem refraktometru i poczatkowy poziom mam w blg a teraz mierze w brix, nie wiem jak to obliczyć a nie chce tam ziulać zbyt dużo i pobrałem tylko próbkę do refraktometru. 

Początkowo brzeczka miała ok 12blg a teraz ma 7brix ?  

I czy mogę teraz podnieść temperaturę do ok 20'c bo między 16 a 20'c nie mam warunków ?

Edytowane przez Sumikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sumikk napisał:

Nie korzystałem, wcześniej nie miałem refraktometru i poczatkowy poziom mam w blg a teraz mierze w brix, nie wiem jak to obliczyć a nie chce tam ziulać zbyt dużo i pobrałem tylko próbkę do refraktometru. 

Początkowo brzeczka miała ok 12blg a teraz ma 7brix ?  

I czy mogę teraz podnieść temperaturę do ok 20'c bo między 16 a 20'c nie mam warunków ?

 

Czyli masz obecnie około 3,6°Blg, czyli pewnie już po fermentacji. Możesz podnieść temperaturę do tych 20°C, jak za kilka dni blg będzie takie samo, to możesz butelkować.

Na przyszłość - o refraktometrze: https://www.wiki.piwo.org/Refraktometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jest nie tak, refraktometr pokazuje ok7 brix a balingometr ok 5blg. Oba urządzenia na czystej wodzie pokazują 0. Czy to możliwe ? Podniosę teraz temperature i zobaczymy co się będzie działo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, punix napisał:

 

A w jakiej temperaturze mierzyłeś przed fermentacją?

Przed fermentacją było mierzone w ok 21'c, i było 12blg, a po fermentacji mierze w ok20'c 

I też pytanie czy jak robiłem to piwo z brewkitu puszki i ekstraktu puszki to możliwe że miało 12blg, nie powinno mieć więcej skoro to miał być bock ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sumikk napisał:

Przed fermentacją było mierzone w ok 21'c, i było 12blg, a po fermentacji mierze w ok20'c 

I też pytanie czy jak robiłem to piwo z brewkitu puszki i ekstraktu puszki to możliwe że miało 12blg, nie powinno mieć więcej skoro to miał być bock ?

 

Osobiście nigdy nie robiłem brewkitu, ale z tego, co słyszałem, to większość w standardzie "puszka+1kg glukozy/1,7kg ekstraktu" dają w okolicy 12°Blg, a styl na puszce, to bardzo luźna sugestia ;)

Możesz jeszcze sprawdzić, czy oba przyrządy dają te same wyniki na roztworze cukru, np. 10°Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, punix napisał:

 

Osobiście nigdy nie robiłem brewkitu, ale z tego, co słyszałem, to większość w standardzie "puszka+1kg glukozy/1,7kg ekstraktu" dają w okolicy 12°Blg, a styl na puszce, to bardzo luźna sugestia ;)

Możesz jeszcze sprawdzić, czy oba przyrządy dają te same wyniki na roztworze cukru, np. 10°Blg.

Zrobiłem roztwór cukru i wody i balingomierz pokazuje ok 5.5 a refraktometr 5

Czyli to że mi się nie zgadza może być spowodowane złym pomiarem przed fermentacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.