Skocz do zawartości

Wymrażanie piwa, a obliczenia %


Henx

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za wymrażanie braggota. I pojawił się problem w postaci obliczenia ile czego tam teraz jest. Gdyby możliwe było usunięcie tylko wody to nie byłoby problemu, ale wiadomo że ta usuwana „woda” jest kolorowa. 

Na starcie braggot miał 25 blg i odfermentował do 5,3 (refra pokazywał 13,3 przed korektą) czyli 12,4 abv. Obecnie po pierwszym usunięciu „śniegu” refra pokazuje 16,5. I nie wiem jak to dale ugryźć. Czy:

16,5/13,3 x 25 ?

daje to wtedy 1,24x25=31. Podstawiając pod kalkulator dla korekty refra 31 i 16,5 daje 31 i 6,5 - wrzucając to w kalkulator alkoholu wychodzi 16,6 abv. Raczej niemożliwe to jest jeszcze na tym etapie. 

Druga wersja jaka mi przyszła do głowy to:

16,5-13,3=3,2

25+3,2=28,2

podstawiając pod kalkulator na korektę refra 28,2 i 16,5 daje „odfermentowanie” do 8,5 co dalej w kalkulatorze alkoholu daje 13,1 abv. Tu znowu wydaje mi się, to zbyt niską wartością skoro startowałem z 12,4 abv. 

Podejrzewam, że oba moje sposoby liczenia są błędne. Czy ktoś kiedyś to liczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja pomiaru areometrem i refraktometrem ekstraktu końcowego piwa i z kalkulatora wyliczenie ekstraktu początkowego i zawartości alkoholu. Niestety nie wiem jaka jest dokładność metody, ale podejrzewam, że niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem i na koniec chyba tak zrobię. Liczyłem na to, że może ktoś ma jakiś tajemny sposób. 

A co do Twojego pomysłu to kiedyś tak robiłem z ciekawości czy da radę i różnica była 0,5 blg w stosunku prawdziwego blg po gotowaniu, piwo miało coś koło 12-13. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @anteks mówi, tylko laboratorium. Różnice przy tych chałupniczych metodach wychodzą kosmiczne w porównaniu do rzeczywistości. 

 

Warto dodać, że chałupnicze zawsze wychodzą znacznie zawyżone. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.