Jump to content

Zależność otoczenia na smak piwa


człowiek piwo
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Chciałem podzielić się ciekawą przypadłością sensoryczną.

A więc remont w domu, piwko musi być co by umilić ciężkie chwile. Przychodzi do malowania ścian i okazuje się, że w obecności oparów farb w powietrzu, piwo nagle staje się dla mnie niepijalne. Zaczyna nabierać silnego posmaku rozpuszczalnika, trochę alkoholu izopropylowego. Co ciekawe, nikt z pytanych przeze mnie osób niczego takiego nie zarejestrował. Jestem ciekaw czy kogoś oprócz mnie jeszcze coś takiego spotkało? Może mieliście inne ciekawe sytuacje w których wyraźnie otoczenie wpłynęło na smak piwa?

 

Wiem, że to nie temat strikte dotyczący piwowarstwa, ale zaprząta mi głowę od jakiegoś czasu i potrzebowałem się z wami podzielić. Jeżeli uznacie że zaśmieca to proszę o usunięcie ;)

Link to comment
Share on other sites

Jak masz jakieś kiepskie piwo i nic innego do picia, i męczysz się, bo ci nie smakuje, ale pic sie chce, spróbuj zagryźć kiełbasą dojrzewająca typu Fuet (pokrytą bialą pleśnią ). Smakpiwa zmieni się natychmiast i z niepijalnego sikacza zrobi się całkiem przyjemne piwo.

Wszystkie smaki zależą od otoczenia i naszej aktualnej kondycji. Dlatego nigdy to samo jedzenie nie bedzie nam smakowalo identycznie, w różnym srodowisku.

Edited by Kaniutek
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Kaniutek napisał:

naszej aktualnej kondycji

Ja mam właśnie takie obserwacje, zdarza się dzień, kiedy piwo z niezłej warki staje się nie do zmęczenia, odczucia smakowe zmieniają się, głównie w stronę zwiększenia goryczy, czasem pojawiają się wręcz słone posmaki. Początkowo podejrzenia padały na konkretną butelkę, ale po otwarciu następnej sytuacja się powtarzała. Co więcej, piwa z zupełnie innych warek również były inne niż zwykle. To taki nie-piwny-dzień.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.