Skocz do zawartości

Zależność otoczenia na smak piwa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem podzielić się ciekawą przypadłością sensoryczną.

A więc remont w domu, piwko musi być co by umilić ciężkie chwile. Przychodzi do malowania ścian i okazuje się, że w obecności oparów farb w powietrzu, piwo nagle staje się dla mnie niepijalne. Zaczyna nabierać silnego posmaku rozpuszczalnika, trochę alkoholu izopropylowego. Co ciekawe, nikt z pytanych przeze mnie osób niczego takiego nie zarejestrował. Jestem ciekaw czy kogoś oprócz mnie jeszcze coś takiego spotkało? Może mieliście inne ciekawe sytuacje w których wyraźnie otoczenie wpłynęło na smak piwa?

 

Wiem, że to nie temat strikte dotyczący piwowarstwa, ale zaprząta mi głowę od jakiegoś czasu i potrzebowałem się z wami podzielić. Jeżeli uznacie że zaśmieca to proszę o usunięcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jakieś kiepskie piwo i nic innego do picia, i męczysz się, bo ci nie smakuje, ale pic sie chce, spróbuj zagryźć kiełbasą dojrzewająca typu Fuet (pokrytą bialą pleśnią ). Smakpiwa zmieni się natychmiast i z niepijalnego sikacza zrobi się całkiem przyjemne piwo.

Wszystkie smaki zależą od otoczenia i naszej aktualnej kondycji. Dlatego nigdy to samo jedzenie nie bedzie nam smakowalo identycznie, w różnym srodowisku.

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kaniutek napisał:

naszej aktualnej kondycji

Ja mam właśnie takie obserwacje, zdarza się dzień, kiedy piwo z niezłej warki staje się nie do zmęczenia, odczucia smakowe zmieniają się, głównie w stronę zwiększenia goryczy, czasem pojawiają się wręcz słone posmaki. Początkowo podejrzenia padały na konkretną butelkę, ale po otwarciu następnej sytuacja się powtarzała. Co więcej, piwa z zupełnie innych warek również były inne niż zwykle. To taki nie-piwny-dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.