Jump to content

Zamówienie grupowe grzałek 3500W do kadzi/kegów


eltomek
 Share

Recommended Posts

Hej,

Otrzymałem z firmy eGrzałki.pl Elektryczne Grzałki (https://egrzalki.pl/) ofertę na wykonanie grzałek ze stali nierdzewnej o kształcie jak na załączonym zdjęciu o następujących parametrach:

- moc: 3500W, napięcie: 230V

- średnica rurki grzejnej  8,5mm

- średnica: ok 30-33cm (do ustalenia)

- długość całkowita elementu grzejnego: ok 200cm (do ustalenia)

- max wymiar montażowy części zanurzonej: 33-36cm (do ustalenia)

- gęstość mocy na powierzchnię: ok 5-6 W/cm2 (w zależności od całkowitej długości)

- gwinty montażowe M14x1.5mm L-16mm, lutowane srebrem.

 

Minimalne zamówienie to 3 szt.

 

Przy tej ilości jednostkowa cena netto wynosiłaby 193,00 PLN / 1szt. (237,39 PLN brutto), termin wykonania: ~4 tygodnie (produkcja).

przy 10 sztukach: 180,00PLN netto / 1szt (221,4 PLN brutto).

przy 20 sztukach: 172,00PLN netto / 1szt (211,56 PLN brutto).

 

Forma płatności: przedpłata przed uruchomieniem produkcji (proforma)

Dostawa - kurier DPD (13.50PLN netto).

Cenowo wychodzi więc niżej niż 2 grzałki w kształcie "M" 1750W (https://egrzalki.pl/pl/p/Grzalka-do-warzenia-PIWA-1750W-230V-355x60mm/1060)

 

Czy byłby ktoś chętny na zamówienie takich grzałek?

 

W tym wątku chcę zebrać listę osób chętnych na takie grzałki, które zadeklarują wobec innych chętnych dokonanie transakcji z firmą już na własną rękę. Nie planuję organizować zbiórki pieniędzy i wysyłki do poszczególnych osób, firma ma swój dział logistyki i się tym zajmie, tylko musimy wiedzieć czy jest minimum zamówienia oraz jaka jest ostateczna cena jednostkowa.

Grzałkę ze zdjęcia (ale 3000W zamiast 3500W) można kupić od Chińczyka od ręki za $50 z wliczoną przesyłką, przewagą zamówienia w firmie eGrzałki jest to, że mamy pewną jakość wykonania i gwarancję:  https://www.aliexpress.com/item/33048446715.html

 

Proszę dopisujcie się do listy ze swoimi preferencjami dot. parametrów grzałki:

 

1. eltomek 1 szt

 

 

Screenshot_20191220_210049.png

Edited by eltomek
Link to comment
Share on other sites

Tych watów na cm2 jest strasznie duzo. Ostatnio, nieodpowiednio mieszając, przypaliłem zacier na grzałce o dużo niższej emisji. Do tego, w razie awarii grzałki jesteś kompletnie uziemiony.

Do grzania czystej wody moze tak, ale do brzeczki wg mnie taka grzała, to nie jest dobry pomysł.

Edited by Kaniutek
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Kaniutek napisał:

Tych watów na cm2 jest strasznie duzo. Ostatnio, nieodpowiednio mieszając, przypaliłem zacier na grzałce o dużo niższej emisji

Podgrzewaną brzeczkę czy zacier trzeba mieszać, albo recyrkulować. Poza tym mocą grzałki się steruje i wiedząc, że istnieje ryzyko przypalenia można ją użytkować na część pełnej mocy :)

Tutaj mówimy o grzałce 2m, co daje nam ok 5,6W/cm2 przy pełnej mocy. Czy to strasznie dużo? Wiadomo, że lepiej byłoby zostać w okolicy 4W/cm2, ale nie chce mi się wierzyć, że nawet wtedy bez mieszania nic się nie przypali.

 

Link to comment
Share on other sites

Jaki jest sens uzywania grzałki o emisji 4W/cm2, żeby ograniczac jej moc o polowe? Nie lepiej miec 2 grzalki o sumerycznie tej samej mocy ale emisji 2w/cm2?

Ja myślę, że taka grzałka to zły pomysł. Ale zrób jak uważasz.

Link to comment
Share on other sites

Żeby uznać grzałkę za ULHD nie powinna przekroczyć 1,9W/cm2. A to przy średnicy 8,5 mm i długości 2 m daje moc 1014W. Twoja grzałka ma 3,5x większą emisje z cm2. 

Grzałka od Sprawka - jesli mnie pamięć nie myli - ma przy mocy 1750W emisje na poziomie 3,8W/cm2. Grzałki sprawkowe nie przypalają brzeczki o gęstości do 15blg na pewno, bo tyle najwięcej gotowałem. Piszę to dlatego, ze nie wiem, jak gesta musi być brzeczka, żeby zaczęło sie przypalać. Ale wiem, że przy zbyt wolnym mieszaniu, grzałki te mogą przypalić niezbyt gęsty zacier (3,5l wody na 1kg zasypu) - co mi sie przydarzyło.

Ty chcesz używać grzałkę o co najmniej 6,8W/cm2 (3kW z 534cm2) co wg mnie - ale nie muszę miec wszak racji - jest za dużo do zacierania. I mam poważne wątpliwości, czy do brzeczki o wyższym blg jest bezpieczna.

Ja bym szukał grzałek w tym kształcie co piszesz, o wymiarach dostosowanych do mojego garnka i maksymalnej mocy 1500W, przy długości 200 cm. Pozwoliłoby to mieć bliską pewności nadzieję, że nawet gęstsze brzeczki się nie przypalą, bez stosowania mieszadła także w kadzi warzelnej.

Takie grzałki są niestety niedostępne od ręki i trzeba je zamawiać. Nie moge wiec podać Ci, gdzie można taką kupić.

 

Edited by Kaniutek
Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Kaniutek napisał:

Ja bym szukał grzałek w tym kształcie co piszesz, o wymiarach dostosowanych do mojego garnka i maksymalnej mocy 1500W, przy długości 200 cm. Pozwoliłoby to mieć bliską pewności nadzieję, że nawet gęstsze brzeczki się nie przypalą, bez stosowania mieszadła także w kadzi warzelnej.

 

Myślę, że ta firma jest w stanie takie grzałki wyprodukować, pytanie czy by się znaleźli na nie chętni przy takiej cenie.

Można też takie 2 grzałki połączyć szeregowo i przy 1750W dostajemy już 3,3W/cm2 - u mnie te grzałki nie mają wspomagać innych grzałek a stanowić podstawowe źródło ciepła, więc 1500W na 50L garnek to nie jest opcja.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, eltomek napisał:

u mnie te grzałki nie mają wspomagać innych grzałek a stanowić podstawowe źródło ciepła, więc 1500W na 50L garnek to nie jest opcja.

Dlatego pisałem, że lepiej zamontować wiecej słabszych grzałek niz jedna wielka. 

Zrobisz jak uważasz. Ide pić piwo.

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Kaniutek napisał:

Jak połączysz szeregowo dwie grzałki 1750W, to ich moc sumaryczna zmaleje do cca. 875W

Pisałem o połączeniu szeregowo grzałek 3500W.

 

33 minuty temu, Kaniutek napisał:

Dlatego pisałem, że lepiej zamontować wiecej słabszych grzałek niz jedna wielka

Właśnie dlatego zaproponowałem zamontowanie 2 wielkich szeregowo :) Odpowiednik grzałek "Sprawkowych" , ale lutowany srebrem zamiast mosiądzem kosztuje 150zł (https://egrzalki.pl/pl/p/Grzalka-do-warzenia-PIWA-1750W-230V-355x60mm/1060), czyli te okrągłe cenowo wyszłyby trochę drożej.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.