Skocz do zawartości

Pszeniczne ze słodów BA - uzysk 9 Blg zamiast deklarowanych 13


dentharg

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Robiłem ostatnio pszeniczne z zestawu słodów BA. Deklarowana gęstość to 13 Blg - ja uzyskałem 9. I dumam skąd taka różnica.

 

Całość słodów poszło do gara na 10l wody. Wysładzanie z użyciem filtratora z oplotem i ok 7l. wody dało ca. 12l brzeczki do nachmielenia. Przy wysładzaniu pierwsze 3 litry wróciło do fermentora. Nachmielona brzeczka uzupełniona do 20l miała w 26 C ~ 9 Blg.

 

I tu pytanie: co zwaliłem :)

Podpowiedzcie coś...

 

Dzięki!

Edytowane przez dentharg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak; zapomniałem dopisać, że uzupełniłem do 20l zimną wodą :) Sorki.

 

Cięzko mi będzie zmierzyc w 20 C bo chłodzę "naturalnie" (i nie mam wanny), czyli mam temp. pokojową.

Edytowane przez dentharg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic cukromierz, czy sprawny,

i mierzyc w temp. 20 °C bo tak pewnie jest wyskalowany.

Ile tego śłodu było, bo coś mało tego piwa ci wyszło ?

różnica między 20* a 26°C nie będzie wielka, poniżej 0,5 blg

kwestia dlaczego zrezygnowałęś z wysładzania?? zrobiłeś do do 12l zamiast do 20(uzupełniając zimną wodą) więc może to jest odpowiedź- dużo dobra zostało w młócie??

A próbę jodową robiłeś?? Może proces nie został przeprowadzony do końca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wysładzaj aż do uzyskania oczekiwanego BLG - 2 stopnie. Na początku możesz mieć trochę zabawy ze sprawdzaniem gęstości, ale po kilku warkach dojdziesz do takiej wprawy, że będziesz czuł kiedy kończyć wysładzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba jodowa wyszła ok.

Wysładzam tylko do 12l bo gar mam 15l.

 

W planach zakup taboretu gazowego, bo na szklaną płytę gazową 30l gar boję się postawić...

 

Wydaje mi się, że dobrze się odfiltrowało, przy wysładzaniu zawsze utrzymuję ok 2cm. płynu nad młótem.

Ale następnym razem faktycznie bedę sprawdzał gęstość przy wysładzaniu - tyle, że temperatura "trochę" za duża...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysładzanie z użyciem filtratora z oplotem i ok 7l. wody dało ca. 12l brzeczki do nachmielenia. Przy wysładzaniu pierwsze 3 litry wróciło do fermentora

Wysładzam. Tylko do mniejszej ilości.

dodaj do mniejszej ilości blg :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysładzam tylko do 12l bo gar mam 15l.

Osobiście jak wysładzam to spuszczam do plastikowych 5 i 6 litrowych baniek na wodę mineralną (w których przynoszę wodę, bo kranówa jest kiepska) więc może gotowanie zrób na 2 raty, podczas wysładzania możesz już połowę brzeczki z połową chmielu gotować, po zakończeniu drugą połowę (a w tym czasie pierwszą połowę chłodzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniżej 80- nie wolno przekraczać tej granicy, bo źle wpływa to na jakość, ja wysładzam 60-75°C

miękną co najwyżej nieco w miejscu gdzie jest wylot wężyka, poza tym zmian nie zauważyłem. Natychmiast po napełnieniu zakręcam więc mogę czasem odłożyć gotowanie na drugi dzień (gdy zacieram wieczorem a wysładzam nocą :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Robiłem ostatnio pszeniczne z zestawu słodów BA. Deklarowana gęstość to 13 Blg - ja uzyskałem 9. I dumam skąd taka różnica.

 

Całość słodów poszło do gara na 10l wody. Wysładzanie z użyciem filtratora z oplotem i ok 7l. wody dało ca. 12l brzeczki do nachmielenia. Przy wysładzaniu pierwsze 3 litry wróciło do fermentora. Nachmielona brzeczka uzupełniona do 20l miała w 26 C ~ 9 Blg.

 

I tu pytanie: co zwaliłem :)

Podpowiedzcie coś...

 

Dzięki!

to są przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli tak - to jak wysładzać?

jeśli nie dysponujesz większym garnkiem ' date=' rób mniejsze warki

Lub wysładzaj do tych 20l i gotuj na 2 razy[/quote']

dwudziestu paru- trzeba wliczyć stratę objętości na odparowanie przy gotowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Ale czy teoretycznie nie powinnienem uzyskać gęstszej niż 13 Blg przy wysładzaniu mniejszą ilością wody?

A jeśli tak - to jak wysładzać?

zapewne uzyskałeś ' date=' ale rozcieńczyłeś zwykłą wodą[/quote']

Hmm.. Jakby było 17-18 Blg przy 12l...

 

Ale faktycznie trzeba będzie pomyśleć o wysładzaniu całości od razu i gotowaniu na 2 razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.