Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Warze w stylu Pilsnera z receptury w Piwowarze pierwsza warka wyszła fajna, przyjemna, jednak teraz chciał bym zrobić mocne chmielenie i lepiej pójść w gorycz czy aromat - proszę o podpowiedzi.

Edytowane przez BC BROWAR DOMOWY
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich podpowiedzi oczekujesz?
Jeśli wolisz bardziej goryczkowe piwo - daj wiecej chmielu na goryczkę.
Jak wolisz bardziej aromatyczne - daj więcej na aromat.

Przecież to zależy tylko od Twoich upodobań. I ma być dalej pilzner czy inny styl?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę odpowiedzieć w jaki sposób nagazował Pan Pilsa ? Tzn Ile czasu w jakiej temp. i z jaką ilością cukru na ilość piwa ? Chciałbym się poradzić bo mój Pils nie ma gazu ani piany po 7 dniach temp. pokojowej i 2 tyg. leżenia w 10 st C.

Robiłem na słodzie pilzneńskim i drożdżach w34/70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo na około 22 litry gotowego piwa daję 50 g cukru w roztworze 500 ml wody sprawdza mi się to, fermentacja i refermentacja oscyluje w granicach 10 - 13 stopni jak na moje możliwości to jest najlepsze co da mi się osiągnąć co chodzi o temperaturę, nie są to warunki do końca prawidłowe ale piwo jest dobre z fajną pianką i nie mam granatów.

Edytowane przez BC BROWAR DOMOWY
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BC BROWAR DOMOWY napisał:

Standardowo na około 22 litry gotowego piwa daję 50 g cukru w roztworze 500 ml wody sprawdza mi się to

Nic się aby nie przekłamało? 2,3g na litr? czy tez 1.15g na butelke? Zakładając nawet temperature piwa 10°C  to i tak daje nagazowanie na poziomie około 1.8vol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja hipoteza jest taka, że butelkujesz niedofermentowane piwa. 50g cukru na 22l to bardzo mało co powinno dać w efekcie śladowe nagazowanie. Z drugiej strony dobrze przynajmniej, że Ci się to sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50g cukru na 22l piwa z założeniem rozpuszczonego wcześniej CO2 dla 13C to otrzymasz maksymalnie nagazowanie ok 1,65 Vol.

To jest bardzo niskie nagazowanie, dobrze się komponuje z bardzo gęstymi piwami 25P+.

Jeśli piszesz że pils nagazował się idealnie to szacuję że miał jakieś 2 - 2,5 Vol za tym idzie to o czym pisze @Jancewicz że był niedofermentowany.

Uważaj na to i spróbuj to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.