Skocz do zawartości

NEIPA - chmielenie podczas burzliwej a zbieranie gęstwy


Pelasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Wczoraj uwarzyłem NEIPE (na podstawie https://www.clawhammersupply.com/blogs/moonshine-still-blog/juicy-neipa-new-england-ipa-recipe) w której to jest założenie żeby chmielenie rozpocząć jeszcze w trakcie fermentacji burzliwej. Mam pomysł na kolejne piwo i dobrze by było zebrać gęstwę i tu zastanawiam się co zrobić. 

a) olać chmielenie podczas burzliwej i zrobić chmielenie po zlaniu na cichą? (w tym wariancie nie ma problemu) 

b) olać gęstwę i dodawać chmiel do burzliwej bo będzie dużo lepszy efekt niż chmielenie na cichej? 

c) wrzucić te planowane 130g chmielu do fermentora podczas burzliwej, ale później jak zebrać z tego gęstwę? 

 

Do tej pory jak chmieliłem to wrzucałem chmiel luzem do fermentora i przy zlewaniu filtrowałem przez pończochę i hop spider.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to drożdże? 130 gram na burzliwą na 20l ? IMO trochę dużo jeśli chcesz zbierać. Dawałem 50g na warkę 20l na burzliwą i po przemuciu gęstwy było w miarę ok, przy 130g może już być ciężko. Zawsze możesz chmielić na burzliwej przy kolejnej warce, po której nie będziesz już zbierać gęstwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmieliłem NE na kveikach 85g na początek fermentacji i 130 na koniec, bez przelewania, zebrałem gęstwę po zgarnięciu warstwy chmielu bez problemu, wiadomo, że później raczej czystego profilu nie da, ale w podobnym piwie się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szybko mi fermentacja poszła. W sobotę warzenie i zadanie gęstwy, wczoraj jeszcze piana,  a dzisiaj przychodzę z pracy, piany mało co, przed dodaniem chmielu zmierzyłem odfermentowanie i wyszło 3,5-4* blg, także wygląda że się spóźniłem z dodaniem na burzliwą ;). Szybkie te drożdże... 

Edytowane przez Pelasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.