Skocz do zawartości

NIetypowy problem techniczny - jak odczytać recepturę


roberto_g

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jak w temacie, mam bardzo dziwny problem.

 

Przede mną pierwszy RIS w życiu. Na początek znalazłem recepturę z mniejszą gęstością początkową, aby uniknąć potencjalnych problemów z uzyskaniem wysokiego blg, ale również z fermentacją.

Kupiłem surowce, a teraz widzę, że... nie mogę odczytać receptury...

Nie wiem czy tam było też wcześniej i nie zauważyłem, czy też coś przestawione mam w komputerze, ale widzę tak:

Mill the grains, then mix with 5.8 gallons (21.9 L) of 165 °F  4 °C) strike water to reach a mash temperature of ١٥٢ °F (٦٧ °C). Hold this temperature for ٦٠ minutes. 

 

Cała receptura tutaj, trochę niżej, pod nazwą:

SPEAKEASY ALES & LAGERS’ SCARFACE IMPERIAL STOUT CLONE

file:///Z:/Pryw_Robert/Browar - Roberto warzy/Receptury/28 - Speakeasy Ales & Lagers’ Scarface Imperial Stout Clone/Russian Imperial Stout Clones & Brewing Tips - Brew Your Own.html

 

Czy Wy też widzicie krzaczki? Pomożecie mi odszyfrować recepturę? ?

 

Pozdrawiam,
Robert

 

 

 

Edytowane przez roberto_g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BYO krzaki

STEP BY STEP
Mill the grains, then mix with 5.8 gallons (21.9 L) of 165 °F  4 °C) strike water to reach a mash temperature of ١٥٢ °F (٦٧ °C). Hold this temperature for ٦٠ minutes. Vorlauf until your runnings are clear, and sparge the grains with enough water to obtain 7 gallons (25.6 L) of wort. Boil for 90 minutes, adding hops according to the ingredient list.

After the boil, chill the wort to about 65 °F (18 °C). Aerate the wort with pure oxygen or filtered air and pitch yeast. Ferment at 66 °F (19 °C) for seven days, then free rise to 72 °F (22 °C) until the completion of primary fermentation. Once the beer completes fermentation, reduce temperature to 32 °F (0 °C), then bottle or keg the beer and carbonate to approximately 2.25 volumes.

https://byo.com/article/the-king-of-stouts/

 

EDIT : w partial mash nie ma krzaków.

 

 

 

 

Edytowane przez Joosto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups., nie wkleiłem poprawnego linku tylko taki, który sobie zapisałem już na dysku.


Tu proszę:

https://byo.com/article/the-king-of-stouts/

Dot: SPEAKEASY ALES & LAGERS’ SCARFACE IMPERIAL STOUT CLONE

 

Dziękuję Robercie87 za pomoc, ale to trochę inna receptura.

Czy zobaczycie czy mozecie ją przeczytać?

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie,

Prawie już to mamy ?

Tylko prośba jeszcze o analogiczną recepturę z tej samej strony, ale dla: all-grains. Ta powyżej wklejona jest dla: extract version ?

 

A swoją drogą to jak to jest, że ty widzisz poprawnie, a ja nie?


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mill the grains, then mix with 5.8 gallons (21.9 L) of 165 °F  (74 °C) strike water to reach a mash temperature of 152 °F (67 °C). Hold this temperature for 60 minutes. 

 

wystarczyło arabskie znaczki do google wrzucić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.