Skocz do zawartości

Pierwsze piwo - fermentacja stanęła


Ituriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

popełniłem w poniedziałek wieczorem swoje pierwsze piwo (hefe wheat od coopersa + jasny ekstrakt zamiast cukru) - skończyłem w zasadzie we wtorek pół godziny po północy.

 

We wtorek obserwowałem jak zaczyna się pienić i koło 18 było pierwsze bulgnięcie. potem pięknie bulgało przez całą środę, w czwartek jakby zaczęło zwalniać, od wczoraj rana cisza w rurce. Drożdże zadane w temperaturze 21-22 stopnie, teraz termometr na pojemniku pokazuje mi okolice 19-20 stopni, w środę czwartek pokazywał 20-21 (ciekłokrystaliczny z browinu, nie jest przesadnie dokładny...) Powinienem zacząć się martwić? nie wiem jak mógłbym ogrzać ten zbiornik za bardzo. Piana na powierzchni zanika, drożdże opadają na dno z tego co widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz ekstrakt. Przy moim pierwszym piwku się też zdziwiłem że po 4 dniach piana zeszła i ustało bulkanie. Prace robiły s04. Przez kolejne 1,5 tygodnia drożdże jeszcze 2 blg dojadły bez widocznych efektów. Wtedy fermentacja "stanęła" mi na ok 5-5,5 blg.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji pisali, że około tydzień ma to trwać. Pisali też żeby fermentować w 21-27 stopniach, myślałem, że może jest za zimno dla drożdży po prostu. Na jakich drożdżach to rośnie nie wiem, nie było chyba podane na saszetce, która była w zestawie, a używam tych właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ituriel napisał:

Super, dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanko - jeśli producent mówi 21-27 stopni, to dlaczego 20-21 w pomieszczeniu to za dużo? Dla przyszłej własnej wiedzy

 

W większości gatunków drożdży fermentację najlepiej zaczynać w dolnych widełkach temperatury i ewentualnie później podnosić. I mówimy o temperaturze fermentującego piwa, a nie otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ituriel napisał:

Zastanawiam się w takim razie, czy nie zaszkodziłem produktowi jako takiemu, bo pojemnik stał jakieś myślę pół metra od kaloryfera. ale termometr na nim nie pokazywał wyżej 21 stopni, przynajmniej ja nie zauważyłem

 

Na przyszłość raczej unikałbym takiego miejsca. Możesz też sprawdzić wskazania termometru z fermentora (gdy będzie pusty) z jakimś innym, sprawdzonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Ituriel said:

Mam jeszcze jedno pytanko - jeśli producent mówi 21-27 stopni, to dlaczego 20-21 w pomieszczeniu to za dużo?

 

Producent podaje nie temperaturę optymalną dla uzyskania smacznego piwa, ale taką, żeby każdy mógł pomyśleć: „O, to na spokojnie będę mógł fermentować w domu”. Jest to tak zwane nie-mówienie-całej-prawdy-żeby-nie-wystraszyć-klienta. Prawda jest, niestety, taka, że w temperaturze pokojowej tylko nieliczne drożdże dają dobry profil aromatyczno-smakowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piwnicy zaniesiesz po zabutelkowaniu, aby leżakowało kilka tygodni. Nie sugeruj się instrukcją, ona jest maksymalnie uproszczona aby, jak to już ktoś powyżej zauważył, nie odstraszyć klienta. Spokojnie ten tydzień w bieżącej temperaturze potrzymaj. 

Ale jeżeli masz w piwnicy około 10 stopni, to zrób sobie coś na dolniakach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej ho! Będę się zbierał jutro do butelkowania, zmierzyłem właśnie blg, pokazuje ~3 stopnie, czyli wiele już tam się nie działo - jak mierzyłem ostatni 14.12 to było też w tych okolicach. w smaku spróbowałem i jest... średnio. ale ma 20 stopni i jest jeszcze nierefermentowane, więc brak gazu też pewnie nie pomaga. Pytanie - stoi to już 16 dni, jak by nie patrzeć, poziom cukru raczej niezmienny. Granatów raczej nie będzie i można śmiało butelkować jutro? Powierzchnia wygląda aktualnie jak na zdjęciu

piwo 26.12.jpg

Edytowane przez Ituriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.