Skocz do zawartości

Royal Catering RCBM-40N


Piotr Ba

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Chciałbym zapytać czy warto kupić ten kocioł ?

Czy jest coś co denerwuje a np. w innych modelach jest lepiej rozwiązane, tzn dołożyć kilkaset złotych i inny model ?

Czy wysładzanie nie przebiega za szybko przez kosz i czy nie ma w związku z tym utraty wydajności - jak ma się to odbywać bo chyba nie zwyczajnie laniem wody do kosza? Na wężyku robię to bardzo powoli.

Czy nie ma kłopotów ze słodem pszenicznym ?

Czy nie lepiej zakupić 60 litrowy - 40 litrów piwa za jednym zamachem - 2-4 razy w roku warzę i  mam spokój.

Wprowadzam się do nowego domu z nową kuchnią i muszę się wynieść z piwem do piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Ba napisał:

Dzień dobry.

Chciałbym zapytać czy warto kupić ten kocioł ?

 

 

Czy jest coś co denerwuje a np. w innych modelach jest lepiej rozwiązane, tzn dołożyć kilkaset złotych i inny model ?

Czy wysładzanie nie przebiega za szybko przez kosz i czy nie ma w związku z tym utraty wydajności - jak ma się to odbywać bo chyba nie zwyczajnie laniem wody do kosza? Na wężyku robię to bardzo powoli.

Czy nie ma kłopotów ze słodem pszenicznym ?

Czy nie lepiej zakupić 60 litrowy - 40 litrów piwa za jednym zamachem - 2-4 razy w roku warzę i  mam spokój.

Wprowadzam się do nowego domu z nową kuchnią i muszę się wynieść z piwem do piwnicy.

Stosunek ceny do jakości jest dobry, w chwili obecnej chyba robiłbym swój od podstaw ale na pewno nie jestem niezadowolony.

O innych modelach się nie wypowiem ale nie za bardzo jest się czegoś czepić jak na taki kociołek.

 

Wysładzanie przebiega za szybko, jest utrata wydajności. Wodę leje się zwyczajnie do kosza zaciernego.

Nie zauważyłem problemów ze słodem pszenicznym.

 

Jeśli chodzi o wielkość to zwróć uwagę jeszcze na to czy podniesiesz kosz zacierny w 60. Kociołek zazwyczaj stawia się na jakimś podwyższeniu tak aby dało się zlać brzeczke do fermentora, od tej wysokości należy podnieść gorący kosz. Pozycja nie jest zbyt przyjemna.

Edytowane przez Krzych132
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.