Skocz do zawartości

Pytanie o brewkity Brewferm


fcwojtul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przygotowuję się do uwarzenia drugiej warki z brewkita firmy Brewferm.

W sklepie jest opis:

"W komplecie nachmielony ekstrakt 1.5 kg, drożdże oraz instrukcja obsługi.

Ilość piwa z tego zestawu: 12 litrów

Dodatek surowca fermentującego: cukier - 500g, ekstrakt słodowy - 600g"

Dla pewności umieszczam link do brewkita:

http://www.homebrewing.pl/brewferm-gallia-15kg-p-315.html

 

Teraz moje pytanie. Czy "Dodatek surowca fermentującego: cukier - 500g, ekstrakt słodowy - 600g" to opcja? Dodaję albo cukier, albo ekstrakt? A może jedno i drugie.

Dla ekspertów pytanie te pewnie będą retoryczne lub wręcz głupie, ale nie chcę schrzanić drugi raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dodatkowy "surowiec" to opcja - albo jedno, albo drugie. Ja bym proponował ekstrakt, niekoniecznie suchy (bo drogi), możesz wziąć puszkę jasnego WES 1.2kg (na 19-20l) lub 1.7kg (na 22-23l). Cukru nie dodawaj, bo cukier do fermentacji z brewkita to zuo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem już o co kaman.

Piłem kity JohnBull i powiem, że zaskoczony byłem na plus smakiem. Dodatek cukru oczywiście. Piłem też kity z suchym ekstraktem, większej różnicy nie było (za wyjątkiem nieznacznie większej treściwości - ale jak chcę uzyskać lekkie piwo to o co chodzi ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno najważniejsze pytanie, bo już się pogubiłem.

Jak już wszystko dodam i zlewam do fermentatora, to oczywiście zakładam klapę i rurkę fermentacyjną tak?

I nie otwieram klapy, aż do zakończenia fermentacji pierwszej (burzliwej)? A po zakończeniu tej fermentacji (osiągnięcie 1°Blg) rozlewam do butelek (z dodatkiem 4g cukru/0,5l) i kapsluję i do piwnicy?

Pytania stąd, bo widziałem kilka fot na forum z otwartymi wiadrami, o próbowaniu w trakcie fermentacji, a z drugiej strony słyszałem, że jak wiadro złapie tlen, to łatwo zakazić warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem już o co kaman.

Piłem kity JohnBull i powiem, że zaskoczony byłem na plus smakiem. Dodatek cukru oczywiście. Piłem też kity z suchym ekstraktem, większej różnicy nie było (za wyjątkiem nieznacznie większej treściwości - ale jak chcę uzyskać lekkie piwo to o co chodzi ?)

W sumie nie dziwi mnie to, teroetycznie kity są przygotowane na dodatek cukru, są mocno dekstrynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał że nie poleciłbym Coopersów. Bo po degustacji wytrawnych piwoszy było czuć goryczkę ale to na pewno nie był chmiel. A po paru próbach przerzuciłem się na zacieranie. Tylko czy taki np. Brewferm warto robić czasami? Co z nich wychodzi w porównaniu z zacieranymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.