Skocz do zawartości

Prośba o weryfikację receptury - Single Hop Oktawia


diask

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stworzyłem swój pierwszy przepis na piwo. W założeniu ma być lekko słodowy single hop oparty na polskim chmielu Oktawia. Chciałbym uzyskać wyraźną, niezalegająca goryczkę i mocny aromat z chmielenia na zimno. Będę używał gęstwę S-05 po milk stoucie. Chce fermentować w temperaturze start 17 koniec 21. Link Prośba o weryfikację, podpowiedź co zmienić żeby osiągnąć ten efekt. 

Edytowane przez diask
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zasada napisał:

Chyba nie ma takich drożdży...

Oczywiście mój błąd. Jednak chyba łatwo się domyślić, że miałem na myśli US-05. Co do chmielenia to dziękuję za uwagę. Zmienię to. Reszta jest w miarę ok? goryczka będzie wyraźna? lekka słodowość wyczuwalna?

Edytowane przez diask
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.01.2020 o 23:19, człowiek piwo napisał:

@diask masz już jakieś efekty tego single hopa? Ja mam jednego za sobą na oktawii właśnie i weszła trawa, łodygi i zioła i zastanawiam się czy kwestia kiepskiego źródła chmielu czy ta odmiana tak ma

Niestety nie ma rewelacji. Goryczka zbyt mocna, ściągająca, mało przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem jak 32IBU przy ponad 14 Blg to może być za mocna goryczka, zwłaszcza gdy 10% zasypu to słody karmelowe?

(Na marginesie, jest dla mnie zagadką dlaczego Brewness klasyfikuje piwo o współczynniku nachmielenia 0.55 jako "gorzkie". Jakie wobec tego jest wg. nich "A Ja Pale Ale", które ma 60 IBU przy 13.5Blg?).

Możesz powiedzieć jakie piwo ma odpowiadającą Ci goryczkę?

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dirk gently napisał:

Nie do końca rozumiem jak 32IBU przy ponad 14 Blg to może być za mocna goryczka

Też się nad tym zastanawiałem. Być może to efekt chmielenia na zimno, który czasami powoduje spotęgowane odczuwanie goryczki. Dodatkowo mogło to spowodować ściągającą łodygowatość (są chmiele które dają takie odczucie i wnoszą takie posmaki). Wtedy rzeczywiście goryczka, mimo standardowego IBU, może być nieprzyjemna i zbyt wyrazista. Do tego mogła dojść niedokładna filtracja po chmieleniu na zimno i w efekcie resztki chmielin w butelkach co powoduje lekkie pieczenie w ustach. Jeśli to wszystko się skumulowało to rezultat mógł być nad wyraz nieprzyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem oktawi do gotowania na 60 minut na 30 IBu i narazie mam dziwny zapach i smak jakby tytoń, jakiś plastik. Warka dzielona na pół drugie wiadro z Amerykanami pięknie pachnie.

Chciałem spróbować czegoś innego niż marynka i chyba nie wyszło

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 15:12, diask napisał:

Niestety nie ma rewelacji. Goryczka zbyt mocna, ściągająca, mało przyjemna.

Ja mam niestety takie samo doświadczenie z oktawią. Rozlałem warkę na dwa fermentory i w jednym chmieliłem na zimno - tam była totalna padaka. Wersja bez chmielenia na zimno nawet pijalna, tylko łodygowo-ziołowe aromaty moim zdaniem były na tyle mocne że trochę się zraziłem do tego chmielu. Ale z tego co czytam to opinie są skrajne, więc może na kiepską partię trafiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.