Skocz do zawartości

Pierwsza Warka - pierwsze problemy


Macias1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
zakupiłem zestaw :
https://piwopiweczko.pl/zestawy-do-zrobienia-piwa/453-piwo-domowe-wypasiony-zestaw-oryginalne-opakowanie.html
+ Bruntal - Jasny Ekstrakt 1,7 kg - LIGHT
Przy warzeniu posiłkowałem się filmikami na youtubie i wszyscy uzupełniali wodą do ilości 20l więc zrobiłem tak samo...
Teraz zorientowałem się, że mój zestaw jest na 23 litry. 
Jakie będą konsekwencje? Czy piwo będzie nie do wypicia? Zbyt treściwe?

Proszę o wyrozumiałość, jestem naprawdę świeży w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka temperatura powinna być przez pierwsze dni ? Różnie, ludzie piszą..
Spoko, 20l zamiast 23 nie będzie wielkiej różnicy - będzie mniej rozwodnione, bardziej esencjonalne i treściwe. Temperatura fermentacji zależy od gatunku drożdży, może być różnie - ale dla drożdży górnej fermentacji (zakładam, że od takich zaczynasz) raczej nie wyjdziesz źle fermentując brzeczkę w temperaturze 17-18 stopni. Pamiętaj, że fermentacja oznacza spore ilości ciepła - i temperatura fermentującej brzeczki może być nawet o 2-3 stopnie wyższa niż temperatura otoczenia.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej Przybył napisał:

21 stopni , kurcze nie wiem czy to dobrze na drożdzach jest informacja fermentacja od 18 - 25 C  . 
Obawiam się, ze mam zbyt częste bulgotanie..

Jak bulgocze to znaczy, że fermentuje :) Nie otwieraj fermentora jeśli nie musisz by nie zakazić. Mi pierwszy Brewkit nie wyszedł, ale zaglądałem niepotrzebnie, za często mierzyłem blg i pewnie przez to coś się zepsuło, na początku smakowało chyba ok, ale potem jak przyszedł czas butelkowania to piwko było kwaśne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bulgocze to znaczy, że fermentuje Nie otwieraj fermentora jeśli nie musisz by nie zakazić. Mi pierwszy Brewkit nie wyszedł, ale zaglądałem niepotrzebnie, za często mierzyłem blg i pewnie przez to coś się zepsuło, na początku smakowało chyba ok, ale potem jak przyszedł czas butelkowania to piwko było kwaśne.
To normalne, na początku ciężko powstrzymać radość z patrzenia na własne piwo.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej Przybył napisał:

A jeśli teraz chodzi o etap fermentacji, ile dni do rozlania czekać ? 
Jak często sprawdzać próbkę ?

Po 10-12 dniach możesz zrobić pomiar cukru,  2-3 dni później powtórzyć. Jeżeli BLG się nie zmienia, to teoretycznie można butelkować (jeżeli nie dodajesz nic na cichą), a jeżeli BLG spada, to poczekaj kolejne 2-3 dni i powtórz pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej Przybył napisał:

10-12 dni ? 
W opisie z zestawu to ok. 6-7 dni ?
 

Instrukcje z zestawów, szczególnie jeśli chodzi o czas i temperaturę fermentacji najczęściej można po prostu wyrzucić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nagazowanie mniej więcej tyle powinno trwać.
Tak ze dwa tygodnie to dobry minimalny termin. Ja robię tak, że napełniam dwie skrzynki butelek 0.5 i kilka butelek 0.33 - te otwieram co tydzień i sprawdzam organoleptycznie, czy smak się już wystarczająco "zaokrąglił".

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maciej Przybył napisał:

Ok, to pózniej w butelkach ile powinno stać bo w instrukcji jest to ok. 14 dni 

 

po tygodniu sprawdź, jest duże prawdopodobieństwo że już się nagazuje.

U mnie zazwyczaj tydzień wystarczy, 10-14dni w temp. pokojowej później do chłodnego .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.