Skocz do zawartości

Piwo na zimę


qwerty01

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Jako, że pierwsze piwo jakie uwarzyłem wszystkim smakowało szukam piwa, które mogę uwarzyć zimą (temp w pokoju ok 21°C). Chcę uzyskać 20-30l piwa. Piwo z gotowych zestawów (ekstrakty odpadają).

Wymagania:

- delikatne w smaku i nie ciężkie na żołądku

- lubię dużo piany (tak naprawdę to mógłbym spijać tylko piankę z piwa :D)

- ilość gazu: obojętne, ale bez przesady (robiłem Witbier Biére blanche 11°Blg i niektóre piwa po otwarciu butelki aż wywalało połowę butelki z piwa  od gazu - nie wiem dlaczego).

- preferują mniejszą ilość IBU (chmiel wyczuwalny,ale nie za dużo) - zawsze mogę dodać mniej chmielu lub więcej wysłodzić.

Macie jakieś propozycje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę pogodę, jaką zapowiadają na grudzień, to możesz spróbować fermentować pilsa lub lagera na balkonie ?

Z tego, co opisujesz, to dobrze sprawdziłby się Hefeweizen. Będzie jednak problem z utrzymaniem porządanej temperatury (fermentacja w okolicach 18-20 stopni). Z drugiej strony fermentacja zajmuje tydzień czasu. Możesz zbić styropianową skrzynię i włożyć obok fermentora zmrożone butelki z wodą

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oskaliber napisał:

Belgian Blond/Belgian Pale Ale/Saison, ewentualnie coś na kveikach. Czy takie delikatne i lekkie na żołądku to nie wiem, ale w tych temperaturach nic innego nie wymyślisz. 

Dziękuję bardzo za propozycję. :) Pewnie w przyszłym tygodniu coś zamówię. Jak ktoś ma jeszcze propozycję to czekam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.