Skocz do zawartości

Kosz do filtracji


eltomek

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jac007 napisał:

Raczej nie ma sensu miałem taką kadż jak ty kosz wyszedł by bardzo wąski.

 

Próbowałeś zacierać w tym koszu?  Jakie miałeś problemy z tym koszem ? Rozwiń swoją myśl.  jac007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Napisałem ci że miałem podobną kadż , ale bez kosza . Keg jest wąski dodatkowo ci go zawężają grzałki więc robienie kosza według mnie nie ma sensu.

Mój zestaw wyglądał tak. Teraz używam Cobbra cb 5

WP_20170314_16_03_42_Pro.thumb.jpg.50cd3823850cf2026e25fd377c0c6c8d.jpg

Edytowane przez jac007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 21:03, jac007 napisał:

 

Wystarczy lewatywa parę rzeczy mi robił i jestem  zadowolony.


Potwierdzam. Przesyłka dzisiaj dotarła. W 100% polecam kolegę lewatywa8. Kontakt + dostosowanie do własnych potrzeb w 100% adekwatne do ocen powyżej. 
 

pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie posiadam takiego kosza, więc możliwe że umyka mi jakiś aspekt zacierania przelewowego w takowym, ale czy ścianki z materiału który przepuszcza ciecz nie będą problematyczne? W różnego rodzaju automatach ściany są z blachy żeby wymusić przepływ cieczy z góry na dół przez całą jego objętość, natomiast w przypadku siatki może być tak, że część zasypu zostanie pominięta, bo woda pójdzie bokami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji używać takiego z zabudowanymi ściankami, ale ten po dzisiejszej pracy sprawdził się doskonale.

 
27l wody do zacierania (+4 do wysladzania gdy kosz wisiał)

5,5kg słodów

delikatne mieszanie co 10-15min

Wynik końcowy: 23l 13blg. 
 

Taki wynik mi odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie zacieranie przelewowe tylko BIAB w stalowym koszu ;) Sam się przymierzam do wypróbowania BIAB ale w oparciu o worek od majfrenda za kilkanaście złotych. Jak się sprawdzi to może i w nierdzewkę się zainwestuje. Pozostaje jeszcze kwestia tego, że grzejąc na gazie, przy takim koszu nie mamy wpływu na to co zbiera się pod nim, co może prowadzić do przypaleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Godzinę temu, lukaschels napisał:

I jak@eltomek coś udało się Ci ruszyć temat? ja chyba porzucam projekt na rzecz nowej coobry,

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Zarzuciłem temat, od marca tradycyjnie nie uwarzyłem jeszcze żadnego piwka, sezon dopiero się rozpocznie, ale raczej zostanę przy tradycyjnym wysładzaniu w osobnej kadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Sorki widzę, że miałem kilka pytań jak sprzęt wygląda - trochę spóźniłem się z odpowiedzią (tylko jakieś 2-3 lata :D ) ale przyszłam film.

Tak jak wspominałem wcześniej - wydajność mnie satysfakcjonuje i w sumie nie widzę różnicy między tym a "standardowym" zacieraniem. 

 

Edytowane przez Cyslavv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maniek929 napisał(a):

Masz kosz w nim zacierasz i potem wysładzasz przelewając ciepłą wodę czy brzeczkę od góry pompką, czy zlewasz do innego kega ?

Głównie chodzi o to czy masz all in one czy kilka kociołków ?

Ps: u mnie filmik z postu nie działa default_smile.png

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


 

 

Poszło info na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.