Skocz do zawartości

Płatki kukurydziane


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałem kaszki kukurydzianej.

OK. Czy jakiejś specjalnej - szłyszałem coś o konieczności odtłuszczania (?).

Trzeba ją kleikować?

Z tego co pamiętam, to najwięcej oleju jest w zarodku nasiona kukurydzy i jest on usuwany z przeznaczeniem na produkcję oleju kukurydzianego. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że grysik kukurydziany jest właśnie z takiego przetworzenia i wystarczy go jednynie skleikować.

 

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
ja bym skleikował jak to Czes radzi

nawet wówczas, kiedy są to płatki kukurydziane, a nie pszeniczne? tego jest zaledwie pół kilo...

 

widzę, że skybert był szybszy

Edytowane przez Porter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych płatków bym nie kleikował. Ciekawe co po nich by zostało po kleikowaniu. Pewnie jakaś papka dla niemowląt.

Kleikowanie może i nie pomoże, ale też na pewno im nie zaszkodzi. A papka zrobi się z nich i tak w trakcie zacierania, bo temperatura kleikowania pokrywa się z temperaturą przerw scukrzających (bynajmniej w przypadku pszenicy i jęczmienia - pewnie z kukurydzą jest podobnie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę marudzić ale Corn fleksy to są najczystsze płatki. Są robione z kukurydzy a nie z odpadpadków jak reszta płatków.

Brat ostatnio w pracy sprawdzał dla jaj z kumplem z laboratorium płatki droższe i tańsze i wyszło, że w tańczysz jest np. smar z maszyn.

W pasztecie znaleźli metal z maszyn bo było za mało smaru, który był też w pasztecie.

 

Weź zrób ślepą próbę z Corn Fleksami i tańszymi płatkami. Wyczujesz różnicę.

 

Czy ktoś robił coś a'la piwo na kukurydzie?

Edytowane przez Marjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corn flakes są produkowane z mączki, środków spulchniających, soli i hgw czego jeszcze.

 

To, o co wam chodzi to "flaked maize" albo "flaked corn" (na podobieństwo "flaked barley" czy "flaked wheat"), nie "corn flakes" czy "breakfast cereals".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo?

Filtrowałeś kiedyś piwo z za dużym zasypem jęczmienia palonego? W młócie tworzy się "kisiel".

Przy płatkach kukurydzianych (podkusiło mnie przy amerykańskim piwie) młóto zamienia się w krochmal i nie da się go przefiltrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrowałeś kiedyś piwo z za dużym zasypem jęczmienia palonego? W młócie tworzy się "kisiel".

Przy płatkach kukurydzianych (podkusiło mnie przy amerykańskim piwie) młóto zamienia się w krochmal i nie da się go przefiltrować.

a robiłeś porządne kleikowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kleikowania. Czes radzi mieszaninę płatków pszenicznych i 10% słodu jęczmiennego trzymać najpierw 30' w temp. 48°C a dopiero potem podgrzać do 66°C i trzymać 20'.

 

Rozumiem, że jeśli w kukurydzy nie występuje beta-glukan (który rozpada się przy 48°C), mogę od razu kleikować w temperaturze 70°C przez (dajmy na to) 30'. Podgrzać do wrzenia i dodać do zacieru.

 

Dobrze kombinuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy moim zdaniem sposób na kleikowanie to zagotować odpowiednią ilość wody, wsypać płatki i wymieszać, przykryć pokrywką i najlepiej gar czymś owinąć (stary śpiwór, koc), czekać aż temperatura spadnie na tyle by dodać resztę słodów. Nic przy takiej metodzie się nie przypala, nie trzeba stać i mieszać. Takie kleikowanie na lenia :D Jeszcze lepsza do tego jest lodówka turystyczna jak ktoś ma.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.