Skocz do zawartości

Fermentacja RISa Temperatura ...


tomi1982

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem RISa 26 BLG ( drozdze gestwa z US-05) fermentuje trzeci tydzien w piwnicy Temp. na poczatku 17 C weic bylo ok teraz w tym tygodniu temp poszla w dol na 14-15C

Myle ze wezme go na tydzien do gory ale w mieszkaniu jest 22-23C. Czy  tak robic ? Mam strach ze drozdze usna i RIS nie dofermentuje tak jak ma. A temp >20C tu boje sie rozpuszczalnika w piwie.

 

Co robic ?? porzadzcie szybko

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzeci tydzień fermentuje, to możliwe, że już mu się nic nie stanie jak go przeniesiesz do domu. Ale to kwestia jak gwałtowna jest jeszcze fermentacja i ile zostało do dojedzenia. 
Przeniosłem w południe i bulka raz na 2-3min. Mam dać z powrotem do zimnego?

Gesendet von meinem ONEPLUS A5010 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomi1982 napisał:

Przeniosłem w południe i bulka raz na 2-3min. 

Jeśli wcześniej nie bulkało to niekoniecznie oznacza to teraz fermentację. Może to być po prostu uciekający co2 po podwyższeniu temperatury. Nie oznacza to też że swoją drogą może coś jeszcze dofermrntowywać. Zostaw w ciepłym i zmierz baling i będziesz wiedział jaki jest poziom odfermentowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej nie bulkało to niekoniecznie oznacza to teraz fermentację. Może to być po prostu uciekający co2 po podwyższeniu temperatury. Nie oznacza to też że swoją drogą może coś jeszcze dofermrntowywać. Zostaw w ciepłym i zmierz baling i będziesz wiedział jaki jest poziom odfermentowania. 
Tak zrobię

Gesendet von meinem ONEPLUS A5010 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.