Skocz do zawartości

Fermentor stożkowy ROYAL CATERING


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Konstrukcyjnie wydaje mi sie ze to to samo:

https://www.brouwland.com/en/our-products/brewing/brewing-equipment/electric-brew-kettles/brew-monk/d/brew-monk-fermenter-30-l-stainless-steel

 

Takze niestety rowniez nie ma mozliwosci fermentacji pod cisnieniem.

 

Zlewasz od razu po burzliwej? Nie czekasz jak drozdze posprzataja po sobie? W sumie u mnie teraz burzliwa zakonczyla sie po okolo 4 dniach, dlatego jeszcze czekam.

Dzis z ciekawosci otworzylem dolny spust, sprawdzic czy juz sie nie zapchalo, o dziwo lecialo samo piwo bez gestego, drozdze dobrze flokuluja takze bylem zdziwiony. Zamiotalem fermentorem, moze drozdze ulozyly sie na sciance stozka, w tygodniu dokonam spustu, jesli w ogóle poleci gestwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja kupiłem sobie taki fermentor jak twój, ale o pojemności 60L. Jest bez wężownicy do chłodzenia, ale to można łatwo zrobić samemu. Dodatkowo różnica jest w zaworze dolnym do odprowadzania drożdży. W tym przypadku jest zawór 3/4". Więc może będzie lepiej z przepustowością. Planuję wymienić oryginalny zawór na zawór pełnoprzelotowy oraz dodać króciec na wąż 20mm. Więc przelot powinien być zapewne o większej średnicy niż w przypadku fermentora 30L.

 

Mam pytanie odnośnie nóg do fermentora. Jak widzę robiłeś to z profilu zapewne z nierdzewki (SS 304). Pytanie o jakim przekroju był ten profil? Czy było to 50x20mm?

Czy mógłbyś dodatkowo pokazać na zbliżeniu jak zamontowałeś kółka? No i jakie konkretnie kółka zastosowałeś? Może być link na priv.

 

Dzięki z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.