Skocz do zawartości

Porter bałtycki-sprawdzenie


Juniorek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć takie krótkie pytanie, co o tym myślicie? Receptura w oparciu o portera wysłanego na cieszyńska jesień który odpadł podobno ze względu na estry owocowe. Jedyne zmiany to dodanie carafy zmiana czekolady na fawcetta oraz trochę więcej wiedeńskiego lecz mniej pilznenskiego. Chmielenie również myślałem zmienić stosując Sybille na gorycz. Jakie jest wasze zdanie.

 

ps. Grzybki gestwa w34/70 

DD3D4C98-66FF-4DEB-AE99-DB51D42F939E.jpeg

Edytowane przez Juniorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz osiągnąć zmieniając te składniki? Wadą którą wytknął Ci sędzia to obecność estrów owocowych - jak słusznie zauważył anteks jest to wina fermentacji, a nie zasypu. Pewnie fermentowałeś w zbyt wysokiej temperaturze i drożdze naprodukowały Ci estrów.

Tak na marginesie to troche zacieranie wydaje mi się dziwne. Wg. mnie w 62°C troche za krótko, w 72°C zdecydowanie za długo. Ciemne słody też wrzucałbym nieco w innym momencie. Na oko to wyszło raczej słabo alkoholowe i nieco za słodkie. Kolor może i wyszedł dobry, ale aromatów od ciemnych (czekoladowy,carafa) w 10 minut to podejrzewam że niewiele przeszło.

 

edit:

> lecz mniej pilznenskiego

ja tam w ogóle nie widze pilzneńskiego w zasypie.

Jaka to jest wielkość warki?

Edytowane przez quadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz przykładowy schemat: http://blog.homebrewing.pl/porter-baltycki-relacja-z-warzenia/

Akurat w tym przypadku od samego początku poszło wszystko do gara. W Twoim przypadku wrzuciłbym też wszystko oprócz barwiącego. Jego wrzuciłbym na całą przerwę w 72°C.

Nie za bardzo rozumiem tą metryczkę - słodu jest ponad 10kg, przy stosunku wody do słodu 3,5l/1kg jak to jest napisane, nijak nie wychodzi 28l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.