Skocz do zawartości

13.5Blg -> 5Blg w 2.5 tygodnia.. Butelkować?


nehoshi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam pytanko jak w temacie. Piwko jak poniżej na drożdżakach Safbrew T-58 w temperaturze 19-20°C przez 1.5 tygodnia na burzliwej i 1 tydzień na cichej. Zeszło do 5°Blg (cicha praktycznie nic nie dała pod kątem spadku °Blg ) i nie wiem czy czekać czy próbować butelkować?

 

-Słód wiedeński 2,25 kg

-Słód pszeniczny 1,25 kg

-Słód płaskurkowy 0,25 kg

-Słód owsiany 0,25 kg

-Słód orkiszowy 0,25 kg

-Słód żytni 0,25 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko generalnie na wzór Warnijskiego z Kormorana.

 

Co do płaskurki, odsyłam do wikipedii :lol: -> http://pl.wikipedia.org/wiki/Pszenica_p%C5%82askurka

 

Warzenie:

 

-46°C przez 10 minut,

-52°C przez 10 minut,

-63°C przez 25 minut,

-73°C przez 35 minut,

-podgrzanie do 78°C i filtracja

 

 

Chmielenie:

 

-60 minut całkowity czas

-10 minut gotowania przedwstępnego i dalej:

-od razu 15g Marynki,

-po 50 minutach 15g Lubelskiego

 

Dodam, że rozmyślnie nieznacznie skróciłem przerwę w 63°C i wydłużyłem w 73°C, żeby uzyskać piwko słabsze % a treściwsze.

Edytowane przez nehoshi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam pytanko jak w temacie. Piwko jak poniżej na drożdżakach Safbrew T-58 w temperaturze 19-20°C przez 1.5 tygodnia na burzliwej i 1 tydzień na cichej. Zeszło do 5°Blg (cicha praktycznie nic nie dała pod kątem spadku °Blg ) i nie wiem czy czekać czy próbować butelkować?

Nic pewnego nie da się powiedzieć, ale jest duża szansa, ze jest niedofermentowane; i w zasadzie nic już nie dasz rady z tym zrobić.

 

Ja czasem w takim przypadku dodaję do cichej 200g cukru (przegotowanego), czasem fermentacja ruszy dalej, a czasem nie, ale wtedy mam pewność, że i w butelkach nie będzie dalej fermentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to krótsza przerwa w temp. 63°C dała mniej alkoholu i przez to °Blg jest wyższe?

Niestety nie, ten schemat zacierania powinien dać piwo bardzo fermentowalne, jest tylko westia tych dziwnych słodów, nie wiem jak one się zacieraja i fermentują, tak, że nie da sie powiedzieć nic pewnego.

 

Jeżeli jest np. niedofermentowane na 2 Blg, to nawet jak dasz zero cukru i tak będzie mocno przegazowane.

 

Warto i trzeba robić szybki test fermentacji

 

EDIT: możesz spróbowac zrobić taki test a'posteriori - odbiesz ze 300ml piwa, zadaj sporo drożdży piekarskich, potrzymaj w 25-28°C i zobacz czy jeszcze odfermentuje. Nigdy tak nie próbowałem, ale może zadziała...

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka głupia w sumie możliwość, na która naciąłem się przy mojej pierwszej warce, która też "stanęła" na 5 Blg. Otóż jak dokładnie się przyjrzałem, to zauważyłem, że bąbelki CO2 z piwa przywierały do pływaka i wypychały go do góry fałszując odczyt. Po kilkukrotnym przelaniu próbki ze szklanki do szklanki celem odgazowania pomiar wskazywał już 3,5°Blg .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.