Skocz do zawartości

Piwo z wysłodzin 5BLG


BrowarPAPI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, robiłem w sobotę BW, wyszło go 15l o BLG 21, trochę mało spodziewałem się 24BLG. Z wysłodzin zrobiłem 25l piwa i z racji że nie mam jeszcze refraktometru, to myślałem że osiągnę jakieś normalne BLG. Wyszło jednak 5.. Drożdże to gęstwa Safale 04. Myślicie że to piwo będzie zdatne do spożycia? Można je jakoś uratować jeszcze na cichej np?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiedziałem że będzie aż tak nisko, sprawdziłem jedynie sama końcówkę która się wysłodzila i miała 2,5 więc stwierdziłem że nie jest źle bo garbników nie wypłukało. A gdyby dodać teraz roztwór z 1kg glukozy? Drożdże są w piwie niecałą dobę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, SynMojegoStarego napisał:

Wylej to :) szkoda czasu i drożdży.

A ja bym jeszcze poczekał, jeżeli nic złego się nie dzieje to może coś z tego wyjdzie

 

4 godziny temu, BrowarPAPI napisał:

Wyszło jednak 5.. Drożdże to gęstwa Safale 04.

A jak wyglądało chmielenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, x1d napisał:

Jedyne co może uratować to piwo to dorobienie gęstości, czyli dowarzenie małej ilości o wyższym balingu (może ekstrakt?).

Nie posiadam żadnych słodów żeby coś szybko uwarzyć, jedynie kilogram glukozy no i cukier też się znajdzie..?

 

11 minut temu, korzen16 napisał:

A ja bym jeszcze poczekał, jeżeli nic złego się nie dzieje to może coś z tego wyjdzie

 

A jak wyglądało chmielenie?

Marynka 20g na '60 minut i Lubelski 40g na '30 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, x1d napisał:

Gorzej jak zabutelkujesz i będzie ci szkoda....

W butelki na pewno pójdzie, tylko zastanawiam się czy warto jeszcze je ruszać czy zostawić jak jest i liczyć na w miarę pijalne piwo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, x1d napisał:

Może z dosłodzeniem pokombinuj jakimś cukrem niefermentowalnym, bo bez tego będzie gorzka, cierpka woda. Jak dodasz glukozy dojdzie jeszcze bimber. Lepiej już postawić na niskoalkoholowe eksperymenty moim zdaniem.

To może ksylitol przy butelkowaniu? A dodatek jakiś mrożonych owoców na cichą? Jeśli idzie o wydajność wysładzania, zawsze czekam aż ułoży się słód i wodę dodaję przy użyciu durszlaka. Może lepiej było by jednak ruszyć trochę złoże podczas filtracji? Czy problemu szukać gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zmień metodę warzenia na metodę z użyciem worka, wtedy odpada Ci filtracja, oszczędzasz czas, a efekt bywa lepszy. Przy około 3-5 warkach rozeznasz się jaką masz wydajność i będziesz dostosowywać ilość słodu i wody do pożądanego blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gorek007 napisał:

A może zmień metodę warzenia na metodę z użyciem worka, wtedy odpada Ci filtracja, oszczędzasz czas, a efekt bywa lepszy. Przy około 3-5 warkach rozeznasz się jaką masz wydajność i będziesz dostosowywać ilość słodu i wody do pożądanego blg.

Posiadam 33l garnek emaliowany. Raczej celuję w warki po 25l. Warzenie w worku przy moich zasobach raczej odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, x1d napisał:

Może z dosłodzeniem pokombinuj jakimś cukrem niefermentowalnym, bo bez tego będzie gorzka, cierpka woda. Jak dodasz glukozy dojdzie jeszcze bimber. Lepiej już postawić na niskoalkoholowe eksperymenty moim zdaniem.

Jaki cukier niefermentowalny wchodzi w grę oprócz ksylitolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz kolo, kombinujesz. Moim zdaniem z tych wysłodków i tak nie będziesz miał nic ciekawego. Jeżeli już nastawiłeś, to zostaw i czekaj końca fermentacji. Potraktuj to jako doświadczenie. Owoce daruj, bo tam cukry, a chyba chcesz dosłodzić bez fermentacji prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, SynMojegoStarego napisał:

Kombinujesz kolo, kombinujesz. Moim zdaniem z tych wysłodków i tak nie będziesz miał nic ciekawego. Jeżeli już nastawiłeś, to zostaw i czekaj końca fermentacji. Potraktuj to jako doświadczenie. Owoce daruj, bo tam cukry, a chyba chcesz dosłodzić bez fermentacji prawda?

Chyba tak trzeba będzie zrobić, czyli nie robić nic. Jak się da wypić to ok. Najwyżej się wyleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.