Skocz do zawartości

Starter z brzeczki po chmieleniu


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Część,

Można używać nachmielonej brzeczki z poprzedniego piwa do startera następnego?

 

Z poprzedniego piwa zostal mi litr mocnej brzeczki który chciałem odpowiednio rozcienczyc i użyć w starterze, niestety odebrałem go z chmielin które mi zostaly i nie jestem pewny czy to nie przeszkadza... Robił ktoś tak ? 

Wiki pisze: Brzeczki starterowej nie musimy chmielić - wprawdzie pomaga to spowolnić działanie bakterii, ale też nieco przeszkadza drożdżom. 

Nie jest to dla mnie jednoznaczne stwierdzenie że jest to szkodliwe dla drożdży..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, goldi_WRO napisał:

Część,

Można używać nachmielonej brzeczki z poprzedniego piwa do startera następnego?

 

Z poprzedniego piwa zostal mi litr mocnej brzeczki który chciałem odpowiednio rozcienczyc i użyć w starterze, niestety odebrałem go z chmielin które mi zostaly i nie jestem pewny czy to nie przeszkadza... Robił ktoś tak ? 

Wiki pisze: Brzeczki starterowej nie musimy chmielić - wprawdzie pomaga to spowolnić działanie bakterii, ale też nieco przeszkadza drożdżom. 

Nie jest to dla mnie jednoznaczne stwierdzenie że jest to szkodliwe dla drożdży..

Śmiało używaj, szkoda by się zmarnowało. Rozcieńczaj najlepiej do około 8-9blg.

Wiki mówi prawdę. Najlepsza jest sterylna brzeczka z bazowego słodu najlepiej bez chmielenia, bo ma najwięcej wartości odżywczych, protein, tłuszczy. Sterylność trudno osiągnąć dla dużej objętości w domowych warunkach. Wtedy lekko chmielona brzeczka o goryczce około (najlepiej by nie przekraczała 15IBU) może pomóc z niektórymi bakteriami (o ile pamiętam to z gram+), to może mieć znaczenie również przy propagacji z nieznanego źródła drożdży. W brzeczce mocno chmielonej drożdże mają trochę trudniej, ale też sobie poradzą. W końcu robimy też mocno chmielone piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.