Skocz do zawartości

Trudność w warzeniu Barley Wine


Aethelwulf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar uważyć jako drugie piwo Barley Wine.  Spotkałem się na  tym forum ze stwierdzeniem, że robienie go na początku przygody z piwem to strata surowców, jednak argumentów już nie znalazłem. Chodzi o możliwe problemy z zacieraniem i odpowiednią fermentację, czy są jeszcze inne "haczyki"? Jestem w stanie zapewnić odpowiednią temperaturę i poczekać tyle, ile trzeba. Czy postępując według przepisu dam radę, czy mam zrezygnować? BW to obok wszelkich odmian IPA mój ulubiony styl, toteż chciałbym je popełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Aethelwulf napisał:

 

Popełniaj Panie bez żadnych objawień. Poszukaj dobrej receptury, jeśli będziesz ją modyfikował to zrób to świadomie, przeprowadź dobrze fermentację używając dostateczną ilość zdrowych i odpowiednich drożdży. Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, anatom napisał:

Popełniaj Panie bez żadnych objawień. Poszukaj dobrej receptury, jeśli będziesz ją modyfikował to zrób to świadomie, przeprowadź dobrze fermentację używając dostateczną ilość zdrowych i odpowiednich drożdży. Powodzenia. 

Co do receptury, to jedyne co pewnie zmienię, to podciągne trochę ilość słodów, zważając na to, że moja wydajnosć nie bedzie taka jak kogoś, co robił piwo konkursowe :). Z AIPA pobawiłem się recepturą, BW już nie tak łatwo chyba zaplanować :D. Co do drożdży, bedą to suchary, 2 saszetki stykną?

 

Edytowane przez Aethelwulf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aethelwulf napisał:

22-24 BLG i 15 litrów piwa.

To 2 paczki powinny starczyć. 

13 minut temu, Aethelwulf napisał:

 moja wydajnosć nie bedzie taka jak kogoś, co robił piwo konkursowe

Ktoś kto robi piwa na konkursy niekoniecznie musi mieć wysoką wydajność. Wydajność nie ma wpływu na jakoś piwa. 

Jeśli chodzi o recepturę to zacząłbym od czegoś prostego w stylu pale ale i karmelowe od 5% do 15% zasypu + długie leżakowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski opanowany?

Jeśli tak, to daj znać na priw i podeślę Ci fajny materiał o tym stylu (w brytyjskim wydaniu).

 

Dwie saszetki zamiast gęstwy to jest imo robienie trochę na wariata i proszenie się o kłopoty z utkniętą fermentacją, niedofermentowanym piwem etc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudności to:

-gęsty zacier -> trudności w zacieraniu, podgrzewaniu, wysładzaniu

-problem z oszacowaniem wydajności

-kontrola temperatury i napowietrzanie brzeczki

-zadanie odpowiedniej ilosci drożdży

-dofermentowanie piwa i nie przegazowanie go potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.