Skocz do zawartości

Spotkanie piwowarów w Wyłudkach


Dagome

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się piszę - przyjadę z małżonką, ale wracam do domu tego samego dnia. Z piwa, co najwyżej mogę dostarczyć Portera, którego dzisiaj butelkuje...

Super, cieszę się bardzo. Nie kłopocz się piwem. Na wymianę możesz wziąć parę butelek. A pić zdecydowanie będzie co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma jeszcze pół skrzyneczki Witbiera, a jutro lub w poniedziałek butelkuję Kolscha - w każdym razie coś co ma być Kolschem. A co z tego wyjdzie zobaczymy 10.07.

Cóż może być? - młody będzie. Ale spróbujemy :) Porównasz z moim, już za starym wprawdzie, ale cóż...

 

Czy ktoś oprócz mnie, codera i adanjana zamierza wystawić swoje piwa do panelu? Kategorie jak w Pomorskim Konkursie Piw Domowych plus Grodziskie. Bo jakby się okazało, że jest mało piw można by pomyśleć nad czymś jeszcze...

 

Ja wystawię trzy Portery, dwa Stouty (młode trochę) i nieprzyzwoicie młodego Koźlaka. Grodzisza nie mam, a pszeniczne będę warzył dopiero za kilka dni. Jak widać konkurencją będę słabą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oprócz mnie, codera i adanjana zamierza wystawić swoje piwa do panelu? Kategorie jak w Pomorskim Konkursie Piw Domowych plus Grodziskie.

Mnie niestety nie będzie, ale jeśli by się znalazła dobra dusza która zabrała by moje piwa to mogę coś podrzucić. Mogę dać jedną z ostatnich butelek grodziskiego z zeszłego roku (III miejsce) i ew zaryzykować grodziskim z tego roku, ale aktualnie jest na cichej, wiec 10.07 będzie miało niewiele ponad tydzień, nawet nie wiem czy się nagazuje. Na pomorski jeszcze nie wiem co będę wysyłał, ale mogę dać dla frekwencji portera i stouta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dać jedną z ostatnich butelek grodziskiego z zeszłego roku (III miejsce) i ew zaryzykować grodziskim z tego roku, ale aktualnie jest na cichej, wiec 10.07 będzie miało niewiele ponad tydzień, nawet nie wiem czy się nagazuje. Na pomorski jeszcze nie wiem co będę wysyłał, ale mogę dać dla frekwencji portera i stouta.

Stasiek, Twoje piwa to ważny element panelu! Nagrodzone Grodziskie będzie pewnie piwem referencyjnym, myslę, że czas zadziałał na korzyść ułożeniu się smaku wędzonego ;-) Koniecznie podaj piwa, może Piotr da rade je wziąć, coś w zamian zaoferujemy! A Infam wybiera sie do nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety nie będzie, ale jeśli by się znalazła dobra dusza która zabrała by moje piwa to mogę coś podrzucić. Mogę dać jedną z ostatnich butelek grodziskiego z zeszłego roku (III miejsce) i ew zaryzykować grodziskim z tego roku, ale aktualnie jest na cichej, wiec 10.07 będzie miało niewiele ponad tydzień, nawet nie wiem czy się nagazuje. Na pomorski jeszcze nie wiem co będę wysyłał, ale mogę dać dla frekwencji portera i stouta.

U mnie masz medalowego Hellesa. I nie tylko... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiek, Twoje piwa to ważny element panelu! Nagrodzone Grodziskie będzie pewnie piwem referencyjnym, myslę, że czas zadziałał na korzyść ułożeniu się smaku wędzonego ;-)

No nie wiem czy to będzie dobre piwo referencyjne - przez rok baaardzo złagodniało. Zarówno goryczka jak i wędzoność. Ale jako ciekawostka jak najbardziej. :D

 

Koniecznie podaj piwa, może Piotr da rade je wziąć, coś w zamian zaoferujemy! A Infam wybiera sie do nas?

Infam się jeszcze waha czy pojedzie. A moje piwa do zabrania do Was już do niego zawiozłem... Ale jakby co to mam nadzieję, że Piotr je zabierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagome, pewnie lista uczestników juz sie wyklarowała, więc zapewne możemy przejść do dalszych szczegółów naszej imprezy :ble:

Kontynuując wątek świnki, czy już coś wiadomo czy na pewno będzie? Rozumiem, że jakoś się wszyscy na taką atrakcję dorzucimy? Jako, że piwo lubi jedzenie to pewnie każdy z nas coś jeszcze na biesiadę przyniesie. Deklaruje przywiezienie grilla, węgla, trochę mięsiwa i mój ulubiony czosnkowy chleb na grilla! Jako ktoś ma jeszcze jakiś ciekawy pomysł co by wspólne imprezowanie uatrakcyjnić to zapraszam do dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista uczestników się na razie nie wyklarowała. Na razie swój udział zadeklarowali:

 

- adanjan,

- blasterr,

- coder,

- redachtor,

- koven.

 

Parę osób się zastanawia. Kilka też nie odpisało - czyli zakładam, że nie.

 

Co w planach...

1) Na początku grill, żeby goście po podróży nie przystępowali do degustacji głodni. Tu adanjan zaoferował swoją pomoc i swoje przysmaki.

2) Panel degustacyjny. 80 plastikowych, przezroczystych kubeczków już zakupiłem. Starczy? Zależy ile piw będzie. Dlatego też prosiłbym, żebyście najpóźniej do połowy następnego tygodnia napisali, kto jakie przywiezie.

3) Świniaczek z rożna. A raczej prosię, bo całego kto by zjadł :). Koszt rzeczonego plus przygotowanie to ok. 300 zł. I to chyba będzie jedyna rzecz, na którą trzeba by się złożyć.

4) Luźne degustacje :ble:. Szkła mam pod dostatkiem, talerze, naczynia też. Piwa mam bardzo dużo. Co, można wziąć:

- piwo, którym byście chcieli się pochwalić,

- piwo, które chcielibyście, żeby ktoś ocenił,

- piwa do wymiany,

- jakieś przysmaki, przekąski.

5) A wieczorem ognisko. Świeża, swojska kiełbasa będzie gotowa myślę ze dwa dni przed spotkaniem. Spokojnie wystarczy dla wszystkich, więc wieźć nie trzeba. No chyba, że ktoś ma jakąś wyjątkową i chce się pochwalić.

 

Jak coś jeszcze wymyślę na pewno napiszę.

Dobrze też by było, żeby osoby zastanawiające się dały znać przynajmniej na parę dni przed imprezą.

 

No i jeszcze raz serdecznie zapraszam! Może ktoś jeszcze się namyśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Panel degustacyjny. 80 plastikowych, przezroczystych kubeczków już zakupiłem. Starczy? Zależy ile piw będzie.

Raczej nie starczy. Kategorii ma być 6 (5 z Parpar + grodziskie), jeśli w każdej z kategorii będzie tylko po 3 piwa, tj 18 piw. Razy przynajmniej 6-8 degustujacych, to już 100-150 próbek...

Czy planujesz jakieś ocenianie? Może potrzebujesz arkusze ocen które używaliśmy u Infama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie starczy. Kategorii ma być 6 (5 z Parpar + grodziskie), jeśli w każdej z kategorii będzie tylko po 3 piwa, tj 18 piw. Razy przynajmniej 6-8 degustujacych, to już 100-150 próbek...

Czy planujesz jakieś ocenianie? Może potrzebujesz arkusze ocen które używaliśmy u Infama?

Stasiek, jak masz arkusze to wysyłaj do Cześka lub do mnie. Kubeczków wystarczy, mam juz 100 w zapasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie starczy. Kategorii ma być 6 (5 z Parpar + grodziskie), jeśli w każdej z kategorii będzie tylko po 3 piwa, tj 18 piw. Razy przynajmniej 6-8 degustujacych, to już 100-150 próbek...

Czy planujesz jakieś ocenianie? Może potrzebujesz arkusze ocen które używaliśmy u Infama?

Arkusze bardzo chętnie. Właśnie miałem coś kombinować w tym temacie. Byłoby ułatwienie.

Masz rację, kubki dokupię.

 

Przy okazji spotkania, jakby ktoś z gości reflektował na gęstwę Wyeast 3068, Wyeast 1214, lub Wyeast 3787 to proszę dać znać. Będzie świeżutka do odbioru.

 

A po piwniczce z chęcią oprowadzę ;) Zostało mi już tylko około 1000 butelek. Na przełomie lutego i marca miałem 1750 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusze bardzo chętnie.

Arkusze ocen prześlę do Staśka, on dołączy arkusz podsumowujący. Ten podsumowujący jest nieźle zrobiony. Wypluwa średnią ocen z uwzględnieniem wag (wagi do weryfikacji), określa dane miejsca, wybiera zwycięzcę i składa gratulacje ;) Stasiek lubi pokombinować.

A po piwniczce z chęcią oprowadzę ;) Zostało mi już tylko około 1000 butelek. Na przełomie lutego i marca miałem 1750 :)

Żeby nie te komplikacje osobiste... Zapowiada się świetna impreza (chodzi mi przede wszystkim o towarzystwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkusze bardzo chętnie. Właśnie miałem coś kombinować w tym temacie. Byłoby ułatwienie.

Poszło mailem.

 

Ten podsumowujący jest nieźle zrobiony. Wypluwa średnią ocen z uwzględnieniem wag (wagi do weryfikacji), określa dane miejsca, wybiera zwycięzcę i składa gratulacje ;) Stasiek lubi pokombinować.

Hehe, zebym tylko nie przekombinował, bo wtedy to już tylko ja wiem co jest w arkuszu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przybył nam kolejny imprezowicz, kolega Madar, potwierdził, że jeśli nie nastapią życiowe komplikacje to na pewno będzie ze swoją żona piwowarką (warzą razem)! Myślę, że chce spróbować, czy "jego baranek" był lepszy niż "świnka Dagome" ;)

Edytowane przez adanjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z arkuszem. Wszystko działa ;)

Dziękuję Staśkowi i Infamowi! Szkoda, że nie będziecie.

 

dziś przybył nam kolejny imprezowicz, kolega Madar, potwierdził, że jeśli nie nastapią życiowe komplikacje to na pewno będzie ze swoją żona piwowarką (warzą razem)! Myślę, że chce spróbować, czy "jego baranek" był lepszy niż "świnka Dagome" ;)

Nie no, z tamtym barankiem to jestem bez szans ;) Ale super, że przyjadą. Bardzo pozytywni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się ;)

Piszemy się ( będziemy we dwoje). 500 km przed nami ale na pewno warto.

jeżeli to nie problem to dotrzemy w piątek późnym wieczorem (oby nie w nocy). z Wieliczki ruszymy koło 15 i wszystko zależy od warunków drogowych.

Zabieramy namiot. Nie mam dużego dorobku piwnego zabiorę co do tej pory w piwnicy wylądowało.

 

pozdrawiam tier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :)

Piszemy się ( będziemy we dwoje). 500 km przed nami ale na pewno warto.

jeżeli to nie problem to dotrzemy w piątek późnym wieczorem (oby nie w nocy). z Wieliczki ruszymy koło 15 i wszystko zależy od warunków drogowych.

Zabieramy namiot. Nie mam dużego dorobku piwnego zabiorę co do tej pory w piwnicy wylądowało.

 

pozdrawiam tier

no proszę, czasem nie łatwo jest zmobilizować lokalnych piwowarów do spotkania, a tu koledze Dagome udało się zachęcić piwowara z odległej Wieliczki, super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się :)

Piszemy się ( będziemy we dwoje). 500 km przed nami ale na pewno warto.

jeżeli to nie problem to dotrzemy w piątek późnym wieczorem (oby nie w nocy). z Wieliczki ruszymy koło 15 i wszystko zależy od warunków drogowych.

Zabieramy namiot. Nie mam dużego dorobku piwnego zabiorę co do tej pory w piwnicy wylądowało.

 

pozdrawiam tier

Cieszę się. Jeżeli masz jakieś pytania w kwestii dojazdu, a pewnie będziesz miał, pisz na PW :)

 

No i informacja dla wszystkich gości, brać ze sobą coś na komary! Niestety w tym roku jest ich bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Dagome, sprawdzałem pogodę na naszą imprezę i muszę przyznać, że jako organizator zadbałeś i oto :) Zapowiada się, że żar z nieba lać sie będzie więc chłodne piwo w dużych ilościach pozwoli nam jakoś to przeżyć.

 

PS.

Jak by ktoś jeszcze z wybierających się wziął ze sobą dla wszystkiego grilla to byłoby miło, mam obawy, że przy moim jednym i dość licznej grupie głodnych ciężko będzie nadążyć z grillowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.