Skocz do zawartości

Spotkanie piwowarów w Wyłudkach


Dagome

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym chcielibyśmy z moją Agnieszką serdecznie zaprosić piwowarów oraz piwowarki na spotkanie w Wyłudkach!

 

Nie planuję organizowania warzenia, nie czuję się również na siłach by przeprowadzić konkurs. Chciałbym po prostu, żebyśmy się spotkali, poznali i wspólnie spędzili czas przy piwie domowym. Jestem przekonany, że tematów do rozmów nie zabraknie i zapewniam, że piwa do degustacji i kiełbasy na ognisko również :beer:

 

Oczywiście wszystkich gości zapraszamy z rodzinami! Piwo nie może być przyczyną podziałów! :beer:

 

Wprawdzie wielkich atrakcji turystycznych nie mamy, ale okolica jest całkiem ładna i miłośnicy spacerów, świeżego powietrza i spokoju będą usatysfakcjonowani ( nasze komary gryzą bardzo łagodnie! :okey: ).

 

Ograniczoną liczbę osób chętnie przenocujemy w domu. Gości z namiotami bez ograniczeń ( dla 'hardcorowców' mogę zaproponować stodołę :beer: ) W związku z tym, jeżeli ktoś chciałby spędzić na wsi cały weekend - nie widzę żadnego problemu.

 

Szczególnie gorąco zapraszamy podlaskich piwowarów! Trochę nas ostatnio przybyło i śmiesznie by było gdybyśmy się mieli poznawać na imprezach gdzieś daleko w Polsce, mając możliwość na miejscu.

 

Termin spotkania:

sobota, 10 lipca 2010 r.

Miejsce:

Wyłudki, gmina Korycin, (proszę zerknąć na znacznik na mapie w podglądzie mojego profilu).

 

Zainteresowanych szczegółowymi informacjami proszę o kontakt na PW.

 

Czesław Dziełak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czesław, mam nadzieję, że przybyłych poczęstujesz swoimi nagrodzonymi piwami, co byłoby dość ciekawym elementm zachęcającym do wizyty w Wyłudkach! Dodatkowo już teraz zamawiam poza piwem wiejskie mleko prosto od krowy!

Dla niezdecydowanych dla zachęty dodam, że kolega Dagome mieszka w bardzo spokojnym i malowniczym miejscu, bardzo blisko polskiej stolicy truskawki! Spędzenie weekendu w takim miejscu to napradę kusząca propozycja, ja ze swoja połówką na pewno przyjadę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnopolskie Dni Truskawki w Korycinie w tym roku 26-27 czerwca, więc się już nie załapiemy :okey:

Piwa konkursowe będą jak najbardziej. Mam jeszcze nawet ze dwie butelki zeszłorocznego Bohemiana, ale tu już z racji starości nie ma czym się chwalić.

Chytrze też zachowałem nagrodzone w tym roku na Słowacji i Brennej piwa adanjana - też będą do spróbowania. Ale mam nadzieję, że Andrzej jeszcze dowiezie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zorganizujemy przy okazji panel degustacyjny? Proponuję kategorie z konkursu w Parparach.

Świetny pomysł! Dorzuciłbym jeszcze Grodzisza. Piotrze, napisz co z kwestii organizacyjnych do takie panelu warto zapewnić, żeby było sprawnie i praktycznie. Chyba trzeba się nastawić na picie z plastiku, bo szkła przy większej ilości ludzi i piw zabraknie... no i co najlepiej nadaje się na przekąski przy takiej degustacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego wysiłku to nie wymaga, trzeba trochę plastikowych kubeczków (mogę przywieżć) i ochotnika do polewania.

Na podstawie doświadczeń na kilku panelach u Infama moge potwierdzić: plastikowe kubki (szkło w takich ilościach nie sposób umyć na czas) a do polewania przynajmniej dwóch ochotników.

 

Ja niestety nie będę mógł być :okey: W dniach 3-17.07 mam urlop i zarezerwowaną kwaterę nad morzem.

Ale kilka moich piw mogę podrzucić do spróbowania. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś do konsumpcji by się dało zorganizować: świnka, baranek, albo chociaż jakieś veprove koleno?

Coś się znajdzie :lol: Choć przyznaję, że po zeszłorocznym baranie poprzeczkę mam zawieszoną wysoko.

 

Coder, Blasterr, cieszę się bardzo że przyjedziecie!

Panel jak najbardziej. Jak mi zostawicie po butelce ocenianych piw to mogę polewać :lol: Szkła mam dużo, ale chyba faktycznie kubki będą wygodniejsze. A jak będziemy oceniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł! do Wyłudek mam rzut beretem, ale jest jedno ale :lol: na 5-11 zapalnowałem wyjazd na zachód PL, tak więc nie wiem czy się wyrobię w tym terminie ale z chęcia bym przyjechał. Na spotkanie mogę przygotwać trochę zagrychy :lol:, domowe wędliny i ser wędzony, może dało by radę przesunąc to na inny termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie będę mógł być :lol: W dniach 3-17.07 mam urlop i zarezerwowaną kwaterę nad morzem.

Ale kilka moich piw mogę podrzucić do spróbowania. :)

Szkoda :)

A piwa chętnie :) Może coder mógłby zabrać?

 

Super pomysł! do Wyłudek mam rzut beretem, ale jest jedno ale :/ na 5-11 zapalnowałem wyjazd na zachód PL, tak więc nie wiem czy się wyrobię w tym terminie ale z chęcia bym przyjechał. Na spotkanie mogę przygotwać trochę zagrychy :lol:, domowe wędliny i ser wędzony, może dało by radę przesunąc to na inny termin?

Z przesunięciem to bardziej zależy od innych gości. Im też musiałoby pasować. Może jednak dałbyś radę?

 

Wstępnie się zapowiadam, wiele na wymianę nie mam, ale coś tam się znajdzie.

Cieszę się. Bardziej niż piwa liczą się ludzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojo! widzę, że jak kolega Czesła robi imprezę to się tłok robi ;-) Jak się już wyklaruje lista chętnych do biesiadowania może coś wspólnie uradzimy co do zaplecza żywieniowego, jakoś "chodzi" za mną małe pieczone prosie faszerowane kaszą... chyba do piwa to dobra przekąska ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojojo! widzę, że jak kolega Czesław robi imprezę to się tłok robi ;-) Jak się już wyklaruje lista chętnych do biesiadowania może coś wspólnie uradzimy co do zaplecza żywieniowego, jakoś "chodzi" za mną małe pieczone prosie faszerowane kaszą... chyba do piwa to dobra przekąska ;-)

W zasadzie mam już wstępnie umówione rożen i prosię do upieczenia :lol:

 

Chętnie bym przyjechał, ale obawiam się że z pracy mnie nie wypuszczą :)

Spróbuj szefa skorumpować piwem domowym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mam już wstępnie umówione rożen i prosię do upieczenia :lol:

Super, już mi sie podoba :lol:

Chętnie bym przyjechał, ale obawiam się że z pracy mnie nie wypuszczą :)

Darko, postaraj się, byłoby super gdybyś jednak wpadł! Możemy pokombinować z jakimś zwolnieniem czy petycją do twojego szefa, zwłaszcz, że jak napisał Czesław 10 lipca to już po truskawce, więc powinieneś mieć mniej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby zachęcić początkujących piwowarów proponuję podczas spotkania zorganizować małą giełdę w ramach "samopomocy podlaskiej". Jeśli ktoś z lokalnych kolegów potrzebowałby jakiegoś słodu (zwłaszcza pilzneńskiego lub Pale Ale i to z opcja śrutowania na miejscu) to mogę podzielić się moimi zapasami, podobnie z chmielem z własnego zbioru. Robiąc porządki znalazłem kilka saszetek drożdży suchych z krótkim terminem przydatności, więc z chęcią oddam je komuś kto szybko je zużyje :) Jak coś proszę o info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak daleko do was 650 km troszke jest jakby nie patrząc ale kto wie :D

To co? Wpadniesz na świnkę i piwo? :)

naprawdę śtraśnie daleko :) , ale może dałoby się koniom popasać w drodze na Grunwald. tylko czy dalej chciały by jechać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak daleko do was 650 km troszke jest jakby nie patrząc ale kto wie :)

To co? Wpadniesz na świnkę i piwo? :)

naprawdę śtraśnie daleko :D ' date=' ale może dałoby się koniom popasać w drodze na Grunwald. tylko czy dalej chciały by jechać. :)[/quote']

Wlk. Ks. Witold miał dalej, a dzielnie stawał :) A odpocząć i odżywić się przed bitwą rzecz roztropna! Wojny nierzadko brzuchem się wygrywa, a nie mieczem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę zacne spotkanie się szykuje. Dziękuję bardzo za zaproszenie.

 

Niestety nie pojawię się. Remontuje właśnie mieszkanie (remont kapitalny - czytaj tynki zerwane do samej cegły). W tygodniu po pracy nie mam za dużo czasu więc weekend jest dla mnie bardzo cenny, gdyż mogę sobie pracować od rana do nocy. Strasznie zależy mi na czasie, więc niestety nie mogę sobie odpuścić, a do 10.VII na 1000% nie skończę (może uda się do 10.VIII :)). Poza tym niektóre prace do których mam wynajętego człowieka nie mogą się zacząć do póki ja nie zrobię swojej działki...

Strasznie żałuję, że kolejny raz mi się nie uda. No cóż, najpierw obowiązki mieszkaniowe, a dopiero później powrót do piwowarzenia.

 

W każdym razie życzę Wam udanego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.