Skocz do zawartości

Filtrowanie piwa przed rozlaniem


Gadget

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Macie jakieś sposoby, oprócz chłodzenia, na filtrowanie piwa przed rozlaniem? tak aby oddzielić chmieliny oraz pulpę z owoców?

Do głowy wpadło mi zastosowanie filtra do wody 5 mikronów coś w tym stylu:

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-korpus-3-4-emi-10-ustm-7280266668?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo-ogrzewanie_besty-top&ev_adgr=Ogrzewanie+Top+oferty&gclid=Cj0KCQiAno_uBRC1ARIsAB496IUvIHFN37zDZJjQNqeRVjDYybqHkbkjhcG3xqaq4MxH1zdjSKO3Yi0aAhQHEALw_wcB

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-wklad-10-sznurkowy-5-mikron-pp5-ustm-6785318949?reco_id=913821bd-0139-11ea-af5f-b026284b7e80&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

wyłapie wszystko co potrzeba? nie będzie potem problemów z nagazowaniem piwa? czy może jakiś inny filtr ktoś stosował z powodzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając kiedyś forum widziałem na zdjęciu że ktoś miał taki filtr zamontowany, było nawet pytanie o filtrowanie ale chyba bez odpowiedzi.

Jedyne co mogę powiedzieć o wkładach filtracyjnych to że są różne w zależności od firmy. Z jednych woda "bąbelkowa" potrafi lecieć długo po montażu w innych szybko jest klarowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja kiedyś sie bawiłem w różne hospidery i szlag wszystko trafiał - gushing. A teraz po prostu dobry cold crush i do tego jak mam czysty hopspider to go dorzucam do zabawy i tak działam, nagle problemów z gushingiem brak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tengel napisał:

Można jeszcze tak

: Tylko co z utlenieniem?

 

Można przepłukać CO2. Nie mam pompy bo mam ochotę spróbować. Ciekawe jakie ciśnienie jest potrzebne aby piwo przepchnąć przez filtr, można spróbować wypchnąć wprost z fermentatora  z butli CO2 do kega bez dostępu do tlenu, kwestia czy fermentor wytrzyma ciśnienie. Tylko trochę czasu brakuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.