Jump to content
Gadget

Filtrowanie piwa przed rozlaniem

Recommended Posts

Witam.

Macie jakieś sposoby, oprócz chłodzenia, na filtrowanie piwa przed rozlaniem? tak aby oddzielić chmieliny oraz pulpę z owoców?

Do głowy wpadło mi zastosowanie filtra do wody 5 mikronów coś w tym stylu:

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-korpus-3-4-emi-10-ustm-7280266668?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo-ogrzewanie_besty-top&ev_adgr=Ogrzewanie+Top+oferty&gclid=Cj0KCQiAno_uBRC1ARIsAB496IUvIHFN37zDZJjQNqeRVjDYybqHkbkjhcG3xqaq4MxH1zdjSKO3Yi0aAhQHEALw_wcB

 

https://allegro.pl/oferta/filtr-do-wody-wklad-10-sznurkowy-5-mikron-pp5-ustm-6785318949?reco_id=913821bd-0139-11ea-af5f-b026284b7e80&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

wyłapie wszystko co potrzeba? nie będzie potem problemów z nagazowaniem piwa? czy może jakiś inny filtr ktoś stosował z powodzeniem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądając kiedyś forum widziałem na zdjęciu że ktoś miał taki filtr zamontowany, było nawet pytanie o filtrowanie ale chyba bez odpowiedzi.

Jedyne co mogę powiedzieć o wkładach filtracyjnych to że są różne w zależności od firmy. Z jednych woda "bąbelkowa" potrafi lecieć długo po montażu w innych szybko jest klarowna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym się tylko martwił, że po takim wkładzie można stracić również smak i inne dobre składniki z piwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filtr 5 mikronów nie przepuści drożdży. Jeśli już, to więcej sensu zamiast wkładu ze sznurków ma wkład z siatki 200 mikronów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używałem kiedyś bodajże 10um filtra przy rozlewie. Filtracja ok, ale zapycha się bardzo szybko i grawitacyjnie to będzie droga przez mękę (ja rozlewam podciśnieniowo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kiedyś sie bawiłem w różne hospidery i szlag wszystko trafiał - gushing. A teraz po prostu dobry cold crush i do tego jak mam czysty hopspider to go dorzucam do zabawy i tak działam, nagle problemów z gushingiem brak ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Tengel napisał:

Można jeszcze tak

: Tylko co z utlenieniem?

 

Można przepłukać CO2. Nie mam pompy bo mam ochotę spróbować. Ciekawe jakie ciśnienie jest potrzebne aby piwo przepchnąć przez filtr, można spróbować wypchnąć wprost z fermentatora  z butli CO2 do kega bez dostępu do tlenu, kwestia czy fermentor wytrzyma ciśnienie. Tylko trochę czasu brakuje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.