Skocz do zawartości

Garnek na kocioł zacierno-warzelny.


DGB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Noszę się z zamiarem zakupu gara z nierdzewki by przesiąść się na mniejsze warki (10-12l). Jakiego producenta garnek byście polecili? A może ma ktoś sprawdzony model o pojemności 25-27l? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.  Czy da się gdzieś kupić garnek minimum 10-12L o szerokości pola grzewczego max 22cm?

Niestety mam indukcję, która ma pole grzewcze o takiej szerokości i mam problem ze znalezieniem odpowiedniego do niej garnka.

Zakładam zacieranie i warzenie do ok 9L - czyli może nawet taki 10L by starczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nutado napisał:

Podłącze się do tematu.  Czy da się gdzieś kupić garnek minimum 10-12L o szerokości pola grzewczego max 22cm?

Niestety mam indukcję, która ma pole grzewcze o takiej szerokości i mam problem ze znalezieniem odpowiedniego do niej garnka.

Zakładam zacieranie i warzenie do ok 9L - czyli może nawet taki 10L by starczył

Możesz kupić garnek fi# większe niż pole grzewcze. Też zadziała.

 

Ja mam garnek Tadar 32cm, stoi na indukcji o szerokości 30cm a samo pole grzewcze pewnie 20 albo mniej i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nutado napisał:

Zakładam zacieranie i warzenie do ok 9L

Jeżeli ma to związek z polem grzewczym kuchenki to  załóż spokojnie standardowe 20L i wtedy gar min. 24-25L. Natomiast jeżeli przyczyna jest inna to poszukaj jakiego gara typu Tadar czy Stalgast - taki około 12-15L i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecone powyżej garnki tadar:

https://tadar.pl/garnek-prosty-ze-stali-nierdzewnej-z-pokrywka-tadar-15-litrow-5900672754834

15 l za 99,99 zł

i ten za 169,99 zł 12 l:

https://tadar.pl/garnek-gastronomiczny-tadar-12-l-satyna-5907558740783

 

Ten droższy ze stali inox, ten tańszy i większy ze zwykłej stali nierdzewnej.

 

Czy warto dopłacać do tej stali inox? Czy może jednak ten tańszy garnek byłby wystarczający? Skądś ta różnica w cenie musi wynikać.

Nie chciałbym kupić garnka, który będzie rdzewiał, lub wydzielał jakieś szkodliwe związki do brzeczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nutado napisał:

Ten droższy ma warstwowe dno z wkładką aluminiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nutado napisał:

Czy warto dopłacać do tej stali inox?

inoxydable – "nieutleniający się" :P

Jeśli to będą Twoje pierwsze warki to polecam szklaną pokrywkę. Zawsze to lepiej zauważyć kiedy kipi w garnku niż na podłodze. Poza tym, podziałka wewnątrz jest bardzo przydatna. Aczkolwiek 12l moim zdaniem to za mało na warki 10l. Tzn. da się ale po co się stresować i latać z mopem przy każdym warzeniu. Oprócz odparowania uwzględnij straty warki w chmielinach i innych osadach.

 

Generalnie to popatrz na grupy gastronomiczne na fejsie, często upadające restauracje sprzedają gary (i nie tylko) za 50% ceny sklepowej a do warzenia to bez znaczenia czy nowy czy nie. W Warszawie można upolować fajne garnki 25-32L za 100 czy 150 pln.

 

Stalgast i Tadar to sprawdzone marki. Możesz jeszcze zobaczyć ofertę firmy Hendi. Generalnie to tak naprawdę jest kilka fabryk garnków w CN i tylko różne są loga nabijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 18:52, DGB napisał:

Noszę się z zamiarem zakupu gara z nierdzewki by przesiąść się na mniejsze warki (10-12l)

Rok temu zmniejszyłem wielkość warek na ok. 12l i żeby usprawnić proces warzenia dokupiłem garnek 10l najtańszy na targu za 55zł, ale używam go tylko do zacierania i sprawuje się super choć jest z cienkiej blachy. Mieści się w nim ok 2kg słodu + 6l wody, brzeczkę gotuję w 17 litrowym "Ronner" czy coś takiego, na kuchence indukcyjnej 28cm. szerokiej. Wcześniej stawiałem na tej kuchence gar 24 litry (solidny z grubej blachy) i też było ok. Ważne aby nie zasłonić garem przycisków do sterowania kuchenką, bo było na styk. Średnica pola grzania ok. 15cm. (sprawdzałem wlewając tylko trochę wody, aby przykryła dno) pomimo że całe dno jest z wkładką do indukcji. Myślę więc że każdy gar w tych pojemnościach będzie dobry, najważniejsza przyjemność z warzenia?

Oczywiście nie mam wstawionych żadnych zaworów do tych garnków.

Edytowane przez 330ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
8 godzin temu, Sumikk napisał:

Panowie a jeżeli chodzi o garnek ok 32l to co polecacie w dobrej cenie ? 

Mam dwa typy możecie coś o nich powiedzieć ?

Garnek 1

Garnek 2

Ja miałem ten Edenberg, podziałka w środku od czapy, pojemność się nie zgadza, pokrywka średnio dopasowana do garnka, i krawędzie na tyle ostre, że można pociąć się przy szybkim obracaniu przy myciu. Na plus to grube dno, które równo rozprowadza ciepło, nitowanie uchwyty i atrakcyjna cena. Moim zdaniem do zacierania i warzenia wystarczy.

 

Na olx możesz znaleźć ten gar taniej.

Edytowane przez tangomagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tangomagic napisał:

Na olx możesz znaleźć ten gar taniej.

Szukałem i najtaniej jest za 260 plus wysyłka więc na jedno wychodzi ?

Chyba go kupię bo wygląda dość przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani jednego ani drugiego więc się wypowiem :D
Ja na Twoim miejscu osobiście bym sprawdził ten YATO bo nie podoba mi się wykończenie. Często pokrywka nie pasuje idealnie w garnkach które górną krawędź mają tylko zaokrągloną i dodatkowo przy podnoszeniu mogą odkształcać się. Poza tym marka YATO jest raczej znana z produkcji narzędzi warsztatowych, o co najwyżej przeciętnej jakości. ROYAL wygląda na lepszy, choćby patrząc grubość dna. Z drugiej strony do zacierania i gotowania nie trzeba mieć perfekcyjnych naczyń więc kwestia sprowadza się do Twojego budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet mam i na droższe np Stalgast można za ok 550 kupić ale ponoć mają tylko 0.8 mm grubości. Te Yato niby 1.2, jak ktoś ma te garnki Yato czy royal zachęcam do wypowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.