Skocz do zawartości

Grzegorz Żukowski

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję receptury do uwarzenia klonu Aecht Schlenkerla Rauchbock, Urbock. Podejrzewam, że głównym, prawie jedynym słodem będzie słód wędzony drewnem bukowym. Pytanie tylko, z jakiej słodowni. Słody wędzone ze Strzegomia są za słabo wędzone. 100% Steinbach raczej też to nie będzie. 

Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia lub coś może podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to używają 100% bukowego z Weyermanna, który dodatkowo jest prażony w celu uzyskania ciemnej barwy. Ale nie jest to sprawdzone info więc mogę się mylić. 

Myślę, że można spróbować użyć tego bukowego Weyermanna + jakiś ciemny bez łuski dla barwy ( tak do max 50-55 EBC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 https://www.brewersfriend.com/homebrew/recipe/view/364091/aecht-schlenkerla-rauchbier-clone

 

Z dyskusji wynikałoby, że faktycznie 100% wędzony Weyermann. Gdzieś spotkałem się z opinią, że ktoś dał 97% wędzonego Weyermanna i twierdził, że nawet w połowie wędzonka nie jest tak mocna, jak w tym piwie. 

Możliwe, że albo Weyermann mocniej dla nich wędzi słody albo Schlenkerla sama je dodatkowo wędzi.

 

Chyba spróbuję dać zasyp wędzonych 50% Steinbach + 50% Weyermanna. 

Zastanawiałem się nad dodatkiem 30g Carafa oraz 3% Caramunich lub  karmelowego "150" i/lub "300" dla wzmocnienia słodowości.

 

W tym roku zostawię zgodność z oryginałem, czyli tak, jak @msto napisał. Wędzone + Carafa II do zabarwienia. Zobaczymy za jakiś czas, co wyjdzie

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grzegorz Żukowski napisał:

 Z dyskusji wynikałoby, że faktycznie 100% wędzony Weyermann. Gdzieś spotkałem się z opinią, że ktoś dał 97% wędzonego Weyermanna i twierdził, że nawet w połowie wędzonka nie jest tak mocna, jak w tym piwie. 

Możliwe, że albo Weyermann mocniej dla nich wędzi słody albo Schlenkerla sama je dodatkowo wędzi.

Schlenkerla to przede wszystkim ma już cała instalację "uwędzoną". Przecież oni do swojego lagera nie dodają ani grama słodu wędzonego a i tak wychodzi wędzony. Także brałbym poprawkę i w domu celował w mocniejszą wędzonkę niż by to wynikało z zasypu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.