Skocz do zawartości

Pomożecie wybrać kocioł/automat zacierny do 2 000zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Te Klarsteiny są używane? Jeśli są sprawne to na pewno warto rozważyć jeden z nich. Nowy 30 l. kupowałem za ~1800. Praktycznie niczym się nie różnią od tego Royala za 1900.  A zostanie ci jeszcze sporo kasy żeby kupić  hopstopper/hopspider (ta bazooka z zestawu do niczego się nie nadaje) jakieś lepsze sito na dno kosza do wysładzania czy chłodnicę/wymiennik ciepła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Klarsteiny są używane? Jeśli są sprawne to na pewno warto rozważyć jeden z nich. Nowy 30 l. kupowałem za ~1800. Praktycznie niczym się nie różnią od tego Royala za 1900.  A zostanie ci jeszcze sporo kasy żeby kupić  hopstopper/hopspider (ta bazooka z zestawu do niczego się nie nadaje) jakieś lepsze sito na dno kosza do wysładzania czy chłodnicę/wymiennik ciepła. 

Powysyawowy Klarstein jest za 1400 to chyba wezme i hopspidera i ogien a jakiego hupspidera masz u siebie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś wstawił linki do aukcji zamiast zdjęć, to łatwiej było by coś doradzić. Podejrzanie tanie. To same kotły czy sprzedają je razem z pompką, sitem, chłodnicą?

No racja
Zobacz ofertę: Kocioł warzelny do warzenia piwa 45L pompa LED https://allegro.pl/oferta/kociol-warzelny-do-warzenia-piwa-45l-pompa-led-8635126483?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Zobacz ofertę: Klarstein Mundschenk 30l kocioł warzelny https://allegro.pl/oferta/klarstein-mundschenk-30l-kociol-warzelny-8502873561?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Zobacz ofertę: KOCIOŁ WARZELNY ZACIERNY DO PRODUKCJI PIWA 40 L. https://allegro.pl/oferta/kociol-warzelny-zacierny-do-produkcji-piwa-40-l-7118704793?utm_medium=app_share&utm_source=facebook


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariuszprzemyslawpancer napisał:

A czym sie różni od tamtych?

Używałem wcześniej brewcraftera25 po czym przesiadsłem się na Grainfathera. Jest to inna klasa sprzętu do tego części zamienne masz w sklepie TwojBrowar z Wrocławia. Utrzymanie zadanej temperatury, płynne podnoszenie temperatury do następnego kroku, możliwość zaprogramowania całego procesu warzenia przez aplikację i sterowanie za jej pomocą. Dodatkowo w zestawie masz chłodnice przeciwbieżną. Nie wiem jak te Klarseiny się sprawują bo nie używałem jednak jeżeli jest to podobnej jakości sprzęt co Brewcrafter który kosztował 1800zł to ja bym się nie zastanawiał. Fakt, faktem którą stówę musisz dołożyć do używanego GFa bo nowy aktualnie jeszcze w promocji 2950zł https://twojbrowar.pl/pl/warzelnia-browaru/2207-grainfather-z-nowym-sterownikiem.html . Bez promocji kosztuje ok. 3700zł.

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.11.2019 o 08:11, hermod napisał:

to się podepnę do tematu, czy może ktoś używa czegoś takiego https://www.hopcat.eu/product-page/45l-hopcat-mk3-december-pre-order

Również się zastanawiam nad HOPCAT'em ale 65 litrowym. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?  Wcześniej chciałem kupić Brewzille 65l ale ciężko znaleść w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja używam cobra 30l jestem zadowolony, ale po 3 latach użytkowania polecam coś w tym stylu ale większe myśle że 40l minimum

 

 

Właśnie zamówiłem 60l wersje. Po pierwszej warce napisze czy warto :)

Edytowane przez biervorkoster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsza warka w Royal Catering  60l zrobiona 48l po połowie do dwóch fermentorów, jeden gestwa z 04 a do drugiego  kveik Hormidale zobacze j co z tego wyjdzie. Garnek się sprawdził grzałka 3000w daje rade, programowane 9 kroków moża ustawić przypomnienie chmielenia, przed gotowaniem kociął robi pauzę na wysładzanie. Same mocowania kosza i konstrukcja garnka przemyślana. Jedyny problem to podniesienie kosza ze słodem 10kg  słodu z brzeczką nadwyręża kręgosłup.  Niestety chłodnica którą używałem z cobrą jest zamała do tego kotła.  Po pierwszej podwójnej warce polecam ten sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, po dłuższej przerwie w warzeniu spowodowanej głównie brakiem czasu chciałbym wrócić do tego wspaniałego hobby. 

Tak jak wspomniałem nie dysponuje, tak jak kiedyś w czasach studenckich, dużą ilością wolnego czasu więc myślę o zakupie "automatu". Chciałbym też zwiększyć wybicie (do tej pory robiłem warki max 20 litrów). 

W oko wpadł mi royal catering ale 50l

https://www.expondo.pl/royal-catering-kociol-warzelny-50-l-3000-w-25-1000c-stal-nierdzewna-wyswietlacz-lcd-timer-10011962?gclid=CjwKCAjwq9mLBhB2EiwAuYdMtR79FciSfjbncbvYJ7o8MdMA2FlTGe8YNug-tcGke4TaP6LuhsE1qhoCRvUQAvD_BwE

 

Czy ktoś posiada taki sprzęt i może się wypowiedzieć o nim? Najbardziej interesuje mnie jaką maksymalną ilość piwa można na nim uwarzyć (czy 40 litrów wchodzi w grę?) oraz jaki jest w przypadku tego sprzętu maksymalny zasyp (chciałbym w końcu zrobić jakiegoś RISa albo barley wine'a, bo na obecnym sprzęcie to nie w chodzi w grę)? Oczywiście za wszystkie pozostałe sugestie będę wdzięczny i z góry dziękuję za wszystkie cenne odpowiedzi ?

 

Pozdrawiam Paweł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, PawelJumper napisał:

Cześć, po dłuższej przerwie w warzeniu spowodowanej głównie brakiem czasu chciałbym wrócić do tego wspaniałego hobby. 

Tak jak wspomniałem nie dysponuje, tak jak kiedyś w czasach studenckich, dużą ilością wolnego czasu więc myślę o zakupie "automatu". Chciałbym też zwiększyć wybicie (do tej pory robiłem warki max 20 litrów). 

W oko wpadł mi royal catering ale 50l

https://www.expondo.pl/royal-catering-kociol-warzelny-50-l-3000-w-25-1000c-stal-nierdzewna-wyswietlacz-lcd-timer-10011962?gclid=CjwKCAjwq9mLBhB2EiwAuYdMtR79FciSfjbncbvYJ7o8MdMA2FlTGe8YNug-tcGke4TaP6LuhsE1qhoCRvUQAvD_BwE

 

Czy ktoś posiada taki sprzęt i może się wypowiedzieć o nim? Najbardziej interesuje mnie jaką maksymalną ilość piwa można na nim uwarzyć (czy 40 litrów wchodzi w grę?) oraz jaki jest w przypadku tego sprzętu maksymalny zasyp (chciałbym w końcu zrobić jakiegoś RISa albo barley wine'a, bo na obecnym sprzęcie to nie w chodzi w grę)? Oczywiście za wszystkie pozostałe sugestie będę wdzięczny i z góry dziękuję za wszystkie cenne odpowiedzi ?

 

Pozdrawiam Paweł ?

mam mniejszy niby 40l ale do zrobienia jest 30l Mocne piwa to  z ekstraktem, zacieranie w brzeczce lub mocno wygotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelJumper napisał:

 

A jak Ci się sprawuje ogólnie ten kocioł? Jak jest z awaryjnością? Trzeba robić jakieś "tuningi"? 

mam go prawie 3 lata, nic przy nim jeszcze nie naprawiałem. z tuningu to dodatkowe sito na dno i hopstopper od znanego konstruktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelJumper napisał:

będę musiał zainwestować w te usprawnienia 

 

O to właśnie chodzi w budżetowych kociołkach  ''zawsze coś'' .  Owszem ja do swojego Gf'a też zainwestowałem  - sitko  do zaparzania herbaty za 3zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.