Skocz do zawartości

Mam piwo ale nie mogę się napić :( , kegi problem


borekpriv

Rekomendowane odpowiedzi

Zakegowałem w kegi pepsi , bez refermentacji , szybkie gazowanie 2,5   co2, bujanie kegem , 3x .Tydzień temu ,temperatura ok 8 stopni C , i ciągle piana .Kran Cellia i picnic . Na Celli wąż fi6 i przy kranie przejście na fi 8 i piana na maxa , długość 2 metry.Na kranie typu picnic wąż 5mm  5 metrów i troszkę mniejsza piana . W wężykach nie ma piany.Ciśnienie do wyszynku na kegu 0,8.Co ciekawe piwo słabo nagazowane  .Już sam nie wiem co robię nie tak  , a od piany jeszcze mi się beka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegazowałeś ewidentnie, jak otworzysz keg zobaczysz, że w środku jest piwo mocno nagazowane, a przy nalewaniu przez tą pianę się wygazowuje. Miałem taki sam problem, pomógł mi ten filmik:

 

Od 4:50 jest omówiony problem.

Możesz na jego kanale znaleźć całe poradniki o kegowaniu i nagazowywaniu.

Mi się nigdy nie udało uratować przegazowanego piwa, więc może być tak ze warto je zlać do butelek, a przy następnej warce daj około 0.8 bara, zakręć gaz i zostaw na tydzień (ewentualnie dobij w połowie tygodnia jeszcze raz do 0,8) jak gaz się już dobrze rozpuści to przy ciśnieniu około 0,6 bara rób wyszynk. Sytuacja 2,5-3 bara i turlanie stosuje się jak piwo chcesz mieć gotowe na następny dzień i w całości je wypijesz, inaczej przegazowujesz i masz sytuacje w jakiej się obecnie znajdujesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli przegazowane, to przyps, jeśli nie to spusc ciśnienie do zera i dodawaj po 0.1, zobacz kiedy zacznie isc piwo z kranu i czy sie pieni, jesli nie to sukces :) jesli tak to przegazowane, albo masz uszkodzone np przewody do wyszynku i gdzies sie wzburza piwo przy kranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgazowałem je , leci minimalnie ,powoli ale jest z małą zawartością gazu,teraz trzeba było je z powrotem nagazować .Lepiej robić strzały czy powoli jednakowym ciśnieniem przez kilka dni .Jest wtedy różnica jeżeli piwo przyjmie taką samą ilość gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej powoli przez tydzień/2 bo wtedy jesteś w stanie wycelować w poziom co2. Strzały też nie są złe, tylko piwo musi się odstać po nich przynajmniej 12 godzin w zimnie, bo inaczej bedziesz miał samą pianę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.