Skocz do zawartości

FERMZILLA 27L GEN2


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tak wydaje mi się, że ścianki fermentora są dosyć cienkie i chłodziwo będzie musiało być cały czas lub często w obiegu. Ale jak kto chce. BTW też się zastanawiam czy na lato nie zrobić kilku chłodnic miedzianych do wiader i podłączyć do nich chłodziarkę do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, leonzn napisał:

usuwacie drożdże ktore jako pierwsze opadają do zbiornika po 1-2 dniach i dopiero potem zbieracie te najbardziej żywotne ? czy pobieracie cala gęstwę po skończonej fermentacji ?

 

Ja pobieram całość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
4 godziny temu, Willow napisał:

Trzyma Ci po tym szczelność itd.?

Chodzi tu bardziej o to żeby lepiej było odkręcać pokrywę czy tam zbiornik na drożdże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optowałbym jednak za czymś co atest na kontakt z żywnością ma w co wątpię jeśli chodzi o wazelinę techniczną. Fermzilla to wydatek rzędu 600-800 zeta a teraz masz problem ze smarem za 25 zł ? Ja kupiłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/smar-do-kontaktu-z-zywnoscia-mol-nsf-food-grease-2-9550319743

za 25 zeta w zwykłej hurtowni ze smarami i oprócz gwintów mogę też potraktować smarem delikatnie uszczelkę tę kołnierzową wewnątrz fermzilli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WojtekGaaD napisał:

Optowałbym jednak za czymś co atest na kontakt z żywnością ma w co wątpię jeśli chodzi o wazelinę techniczną. Fermzilla to wydatek rzędu 600-800 zeta a teraz masz problem ze smarem za 25 zł ? Ja kupiłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/smar-do-kontaktu-z-zywnoscia-mol-nsf-food-grease-2-9550319743

za 25 zeta w zwykłej hurtowni ze smarami i oprócz gwintów mogę też potraktować smarem delikatnie uszczelkę tę kołnierzową wewnątrz fermzilli.

A w którym miejscu ta wazelina ma kontakt z piwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, WojtekGaaD napisał:

Optowałbym jednak za czymś co atest na kontakt z żywnością ma w co wątpię jeśli chodzi o wazelinę techniczną. Fermzilla to wydatek rzędu 600-800 zeta a teraz masz problem ze smarem za 25 zł ? Ja kupiłem coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/smar-do-kontaktu-z-zywnoscia-mol-nsf-food-grease-2-9550319743

za 25 zeta w zwykłej hurtowni ze smarami i oprócz gwintów mogę też potraktować smarem delikatnie uszczelkę tę kołnierzową wewnątrz fermzilli.

Nie mam problemu z takim wydatkiem, mam problem z kosztem przesyłki porównywalnym z kosztem towaru, dlatego najważniejsze pytanie brzmiało, czy da się to kupić gdzieś stacjonarnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić wazelinę kosmetyczną w aptece. Jest przeznaczona do użytku zewnętrznego, więc może mieć kontakt z piwem. Mam takową, jest koloru białego, bez dodatku żadnych substancji zapachowych, mogących wpłynąć na piwo.

Edytowane przez yarrro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anteks napisał:

A w którym miejscu ta wazelina ma kontakt z piwem?

Idąc tym tropem dlaczego nie zwykłym smarem do łożysk? ?

Płyn jak to płyn wejdzie wszędzie gdzie tylko może szczególnie pod ciśnieniem.

 

edit: wg. producenta wskazane też jest posmarować oringi uszczelniające a one mają już kontakt z piwem szczególnie te od dolnej części z zaworem i pojemnikiem na gęstwę.

 

Cytat

Nie mam problemu z takim wydatkiem, mam problem z kosztem przesyłki porównywalnym z kosztem towaru, dlatego najważniejsze pytanie brzmiało, czy da się to kupić gdzieś stacjonarnie

Ten problem akurat rozumiem dlatego sam zrezygnowałem z  małej tubki z alledrogo bo jakimś absurdem jest dobierać niepotrzebne zakupy do smarta a okazało się, że w zwykłym sklepie z olejami, smarami i filtrami do pojazdów takowy smar jest i taniej niż w necie nie wspominając o przesyłce. Fakt, że zużywa się tego niewiele i ten pojemnik zapewne wystarczy na bardzo długo.

Edytowane przez WojtekGaaD
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Jak wygląda u was chmielnie na zimno ?

 

Ja już chyba próbowałem wszystkiego i zawsze chmiel w krótkiej chwili ląduje w  kubeczku .

Próbowałem  też chmielić odkręcając górny dekiel i wrzucać bezpośrednio chmiel   i wszystko było by ok , ale  po dodaniu ciśnienia chmiel od razu wędruje w kubek na sam dół i się ładnie tam zbija co moim zdaniem zabiera efektowność chmielenia na zimno .

Wystarczy że spuszczę ciśnienie zaworkiem bezpieczeństwa i ładnie się wszystko podnosi do góry .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, witur napisał:

Ja już chyba próbowałem wszystkiego i zawsze chmiel w krótkiej chwili ląduje w  kubeczku .

 

ja chmieliłem raz, ale sie wypowiem

wsypałem do pojemnika określoną ilosc, przedmuchałem co2, przechyliłem fermzille - chmiel wleciał do głównego pojemnika i zamknąłem zawór

potem znowu do pionu cały czas przy zamkniętym dolnym zaworze i wyszło eleganckie chmielenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Willow napisał:

Ja spotkałem się z teorią, że olejki eteryczne, jako lżejsze od wody, płyną do góry i nie trzeba się przejmować tym, że są w pojemniku :)

 

wydaje mi sie ze problem jest z tym ze chmiel sie zbija i jego cześć nie ma kontaktu z piwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,
Po jakim czasie odbieracie gęstwę z fermzilli?
Mam nastawionego Bittera na FM 10 od 16.05.
Na razie fermentuję bez ciśnienia, mam zamiar je podnieść po odebraniu drożdzy.

Coś doradzicie?

Dzięki
Marcin

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MarcEs napisał:

Po jakim czasie odbieracie gęstwę z fermzilli?

 

jak pilnie potrzebuje to po tygodniu, ale staram sie nie spieszyć i zbierać tak jak bym zbierał przy fermentacji w wiadrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MarcEs napisał:

Szanowni,
Po jakim czasie odbieracie gęstwę z fermzilli?
Mam nastawionego Bittera na FM 10 od 16.05.
Na razie fermentuję bez ciśnienia, mam zamiar je podnieść po odebraniu drożdzy.

Coś doradzicie?

Dzięki
Marcin

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Tydzień  lub dwa  , zależy co się fermentuje , np jak byś kwejkami jechał to przy wysokiej temp juz po 4 dniach bym odbierał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem kilka razy. Przy ostatnich 2 warkach nie wytrzymał ciśnienia i piwo dostało się środka. Na szczęście po leżakowaniu w ryżu wstał i działa.

Może jakieś obklejenie taśmą by nie zaszkodziło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.