Skocz do zawartości

FERMZILLA 27L GEN2


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, emcede napisał:

Były Fermzille w twoimvrobarze, ale już nie ma. emoji15.png Tak się ludzie rzucili?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Kupiłem niedawno w marxam (wersję 35l). Chyba dalej są. Co prawda dodatkowy osprzęt (przede wszystkim do fermentacji ciśnieniowej) musiałem kupić na Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mnie temat trochę zainteresował co by znowu coś usprawnić. Niestety do lodówki podblatowej nie wejdzie fermentor stożkowy. Po drugie w 27 litrowej wersji nie przefermentuję warki 25 litrów. Ja na razie odpuszczam.

 

A co do lodówki to szukaj takiej koło 130cm wysokości i bez zamrażalnika. Fermentor powinieneś zmieścić.

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, nike21 napisał:

A co do lodówki to szukaj takiej koło 130cm wysokości i bez zamrażalnika. Fermentor powinieneś zmieścić.

 Zbije na takiej lodówce do 0 C ? Aktualnie moja lodówka do max  6 C schodzi . Dla tego wolał bym zamrażarkę , a na allegro wszytko z takim szufladami których nie usunę ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, nike21 napisał:

A co do lodówki to szukaj takiej koło 130cm wysokości i bez zamrażalnika. Fermentor powinieneś zmieścić.

 Zbije na takiej lodówce do 0 C ? Aktualnie moja lodówka do max  6 C schodzi . Dla tego wolał bym zamrażarkę , a na allegro wszytko z takim szufladami których nie usunę ;/

 

Co do litrażu to może uderz w 35 litrów ? 

 

aj coś mi się tutaj zdublowało 

Edytowane przez witur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli już to musiałbym kupić tą 35 litrową wersję, ale jak ta mniejsza mi do lodówki nie wejdzie to ta większa tym bardziej :)

Moja lodówka kiedyś zbijała mi do prawie 0. Aktualnie pracuje w zakresie 8-22 w zależności od tego jakie piwko robię. Cold crush robię w skrzyni plastikowej na balkonie korzystając z pogody za oknem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie pasów grzewczych ? Gdzieś w  necie widziałem że producent nie zaleca używania pasa grzewczego bezpośrednio no fermentorze . Tak samo woda do mycia max 35 C 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, witur napisał:

Używacie pasów grzewczych ? Gdzieś w  necie widziałem że producent nie zaleca używania pasa grzewczego bezpośrednio no fermentorze . Tak samo woda do mycia max 35 C 

 

Jakiego pasa używasz? Ja mam coś takiego: https://www.aliexpress.com/item/1978127894.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dZlUWaA, jest dedykowany do zakładania na fermentor. Podłączyłem go poprzez regulator temperatury  i po prostu działa. Używałem go kilka razy na fermentorze i na Fermzilli. Jedyny niuans to to, że ma dość paskudny zapach. No, ale na piwo to nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, witur napisał:

 

Coś takiego , z tym że używałem to tylko na wiadrach . Na fermzile chciał bym jakiś pas kupić :) 

https://pl.aliexpress.com/item/32950846066.html

 

 

 

Ten wygląda całkiem fajnie. Podoba mi się duża powierzchnia. Ten mój, mając identyczną moc, dość mocno rozgrzewa się w czasie pracy - może to być ok. 40-50 stopni. Przy Twoim powierzchnia grzania jest kilkadziesiąt razy większa, więc mata pewnie mało co się grzeje.

Wg mnie Fermzilla jest lepsza do ogrzewania, ponieważ ma cieńsze ścianki niż fermentor, więc pas będzie się mniej nagrzewał ze względu na lepszy odbiór ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalałem fermentor i po 4 h z 12 psi do 9 spadło . Dołem nic nie kapie , z górą wydaje się też być wszytko szczelnie . Psikałem starsanem i nie widać było żeby gdzieś sie bombliło ? Gdzie jeszcze może uciekać gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2021 o 21:23, j-r-k napisał:

Obróć zalany fermentora do góry nogami i może wtedy będzie widać 

  Dzięki , okazało się że zaworek bezpieczeństwa był minimalnie nie dokręcony .

 

Edit.

 

Jak by ktoś szukał to fermzilla wchodzi w chłodziarkę Amica VKS354120W L9

 

Edytowane przez witur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema. Uzbrajam Fermzillę w zestaw do fermentacji pod ciśnieniem. Czy coś pominąłem, albo coś polecacie dodać?

 

1. Butla z CO2 - jaką pojemność polecacie, żeby nie zawalała dużo miejsca, ale też starczyła na kilka warek? Rozważam 5 do 8l.

2. Zestaw ciśnieniowy do butelkowania - https://marxam.pl/akcesoria-fermzilla-zestaw-cisnieniowy,c553,p5169,pl.html 

3. BlowTie / Duotigiht - czy to są zamienne urządzenia? Jeśli tak to które lepsze? https://www.bahnik.cz/mereni/hradici-ventil-blowtie-sada-ball-lock/ https://marxam.pl/akcesoria-regulator-cisnienia-duotight,c553,p5173,pl.html

4. Grubsza uszczelka pokrywy - z tego co wyczytałem te standardowe nie trzymają ciśnienia - https://marxam.pl/akcesoria-fermzilla-uszczelka-pokrywy,c553,p5177,pl.html

5. Złączki do piwa/ gazu - https://marxam.pl/fermzilla-fermentory-stozkowe,cp533,pl.html

6. Beergun - co polecacie do rozlewu w butelki, albo po prostu do nalewania bezpośrednio z Fermzilli?

 

Pomijam na razie rzeczy typu kegi, lodówki itp zostawiam to na next level.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fzilla jest z nowszej dostawy(kegland podaje jakaś datę graniczną), to w zestawie jest już grubsza uszczelka. Kupiłem ostatnio allroundera w centrum piwowarstwa i już miał tą grubszą w standardzie. Pozostałe akcesoria za 1/3 ceny można kupić na Ali(nawet jak doliczysz koszt przesyłki). Do allroundera kupiłem od chińczyka już cały zestaw ciśnieniowy i kilka złączek, doszło w 2 tygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Zdrawko napisał:

Jak fzilla jest z nowszej dostawy(kegland podaje jakaś datę graniczną), to w zestawie jest już grubsza uszczelka. Kupiłem ostatnio allroundera w centrum piwowarstwa i już miał tą grubszą w standardzie. Pozostałe akcesoria za 1/3 ceny można kupić na Ali(nawet jak doliczysz koszt przesyłki). Do allroundera kupiłem od chińczyka już cały zestaw ciśnieniowy i kilka złączek, doszło w 2 tygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pokaż tego chińczyka! Albo daj proszę znać co taki zestaw zawiera, zakładam że pod fermzillę będzie to samo. Idealnie byłoby to w jednej paczce z ali zamówić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż tego chińczyka! Albo daj proszę znać co taki zestaw zawiera, zakładam że pod fermzillę będzie to samo. Idealnie byłoby to w jednej paczce z ali zamówić 

Here you go

kegland Official Store
https://a.aliexpress.com/_v22Fnp
Jak weźmiesz kilka rzeczy to potem w koszyku zmniejsza się całość kwoty za przesyłkę, choć potem pomimo oddzielnych kwot i tak dostałem wszystko w tym samym pudełku ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zdrawko
wczoraj zamówiłem z tego sklepu tez klika części do cisnieniowej fermentacji, w ile ci przyszło zamówienie? bo ja cos ostatnio pecha mam 
Ostatnie zamówienie strasznie się ślimaczy, te które składałem wcześniej, przyszły błyskawicznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, goldi_WRO napisał:

@Zdrawko

wczoraj zamówiłem z tego sklepu tez klika części do cisnieniowej fermentacji, w ile ci przyszło zamówienie? bo ja cos ostatnio pecha mam 

tak jak pisałem,  2 tygodnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.