Skocz do zawartości

FERMZILLA 27L GEN2


goldi_WRO

Rekomendowane odpowiedzi

Radka Bahníková

 

W dniu 16.12.2020 o 16:04, Zdrawko napisał:


Niby już przeprocesowali i idzie(gls), przelew był revolutowy, dam znac co i jak.
A i jeszcze o tej dacie przydatności- to jest data kiedy nie zalecają fermentować pod ciśnieniem jeśli nie zrobisz testu ciśnieniowego(na wodzie na przykład). Jest tam takie magiczne słowo: re-test.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzisiaj kurier przywiózł paczkę. Wszystko trwało łącznie 2 dni. W środę rano zrobiłem przelew, dziś po południu paczka była u mnie w domu. Wszystko w komplecie, bez uszkodzeń, pani

Radka Bahníková bardzo miła i po angielsku da radę się dogadać. Date re-testu na fermentorze mam czerwiec 2022. Polecam ten kanał dystrybucji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=13391]Zdrawko[/mention]  jeżeli można wiedzieć ile wyszło za wszytko ?

Brałem jeszcze spunding valve i tez wężyk z kulką, razem z wysyłka -725pln

Sam fermentor u nas w podobnej cenie jak odliczysz koszt dostawy. Tylko tyle że oni maja akcesoria dostępne od ręki

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u nich już kilka razy, zawsze bez problemu. Raz w kotle pękł mi uchwyt od sita i tez bez problemu przysłali mi nowe. Ja na fermzilli jestem po 1 warce i jestem zadowolony. Gdyby ktoś miał problemy ze szczelnością to proponuje zmienić o-ring w górnym wieczku na grubszy.  Ja dałem sznur 2,5 mm i problem z nieszczelnością rozwiązany. 

Edytowane przez j-r-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u nich już kilka razy, zawsze bez problemu. Raz w kotle pękł mi uchwyt od sita i tez bez problemu przysłali mi nowe. Ja na fermzilli jestem po 1 warce i jestem zadowolony. Gdyby ktoś miał problemy ze szczelnością to proponuje zmienić o-ring w górnym wieczku na grubszy.  Ja dałem sznur 2,5 mm i problem z nieszczelnością rozwiązany. 

Właśnie jestem po próbie szczelności i miałem to samo, cieńszy oring nie dawał rady, po zmianie na grubszy(który chyba był w zestawie z z spunding valve), problem zniknął. Próba szczelności zakończona ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby opisać efekty fermentacji pod ciśnieniem? Mam wątpliwości co do ilości produkowanych estrów. Moje doświadczenie wskazuje, że przy zwiększonym ciśnieniu drożdże (pszeniczne) produkują ich znacznie więcej.

Edytowane przez yarrro
Chodzi oczywiście o fermentację pod ciśnieniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yarrro napisał:

Czy ktoś mógłby opisać efekty warzenia pod ciśnieniem? Mam wątpliwości co do ilości produkowanych estrów. Moje doświadczenie wskazuje, że przy zwiększonym ciśnieniu drożdże (pszeniczne) produkują ich znacznie więcej.

Przy wyższym ciśnieniu wrze w niższej temperaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 11:46, j-r-k napisał:

Ja dałem sznur 2,5 mm

 Możesz dokładniej napisać co to za sznur ?

 

 Ja w weekend zamówiłem , kasa zaksięgowana wczoraj a jak wchodzę na stronę bahnik.cz to w zakładzie moje zakupy cały czas pokazuje ''w oczekiwaniu'' nie wiem czy coś źle nie zrobiłem ,eh najwyżej kasa pójdzie w uj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, anteks napisał:

Nie ma uszczelki pod deklem?

 Jest uszczelka w tym deklu , wymieniłem na inna i to samo . Wydaje mi sie ze ten dekiel dosyć luźno wchodzi

 

Edytowane przez witur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witur u mnie było podobnie pomimo uszczelki i taśmy teflonowej. Poprawiłem taśme i najmocniej jak mogłem dokręciłem tym chwytakiem z paskiem gumowym dołączonym do zestawu. Jak już wydawało się, że nie dokręcę, po pewnym czasie spróbowałem ponownie i trochę znowu dokręciłem. Niestety największym problemem tego zestawy jest własnie dokręcanie i odkręcanie. Muszę kupić smar spożywczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, buk0 napisał:

@witur u mnie było podobnie pomimo uszczelki i taśmy teflonowej. Poprawiłem taśme i najmocniej jak mogłem dokręciłem tym chwytakiem z paskiem gumowym dołączonym do zestawu. Jak już wydawało się, że nie dokręcę, po pewnym czasie spróbowałem ponownie i trochę znowu dokręciłem. Niestety największym problemem tego zestawy jest własnie dokręcanie i odkręcanie. Muszę kupić smar spożywczy. 

 Smar od razu zakupiłem , będę miał trochę czasu to  będę musiał się z tym pomęczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 15:30, witur napisał:

 Możesz dokładniej napisać co to za sznur ?

 

 Ja w weekend zamówiłem , kasa zaksięgowana wczoraj a jak wchodzę na stronę bahnik.cz to w zakładzie moje zakupy cały czas pokazuje ''w oczekiwaniu'' nie wiem czy coś źle nie zrobiłem ,eh najwyżej kasa pójdzie w uj

O-ring w sznurze. Tniesz go i robisz uszczelkę jakiej chcesz średnicy. Średnica sznura 2,5 mm.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2021 o 16:19, witur napisał:

 Jest uszczelka w tym deklu , wymieniłem na inna i to samo . Wydaje mi sie ze ten dekiel dosyć luźno wchodzi

 

Teflon i dokręcanie na maksa nie jest potrzebne. Tak jak pisałem wyżej wymienić uszczelkę na grubszą.

U mnie po zmianie uszczelki dekiel wchodzi bardzo ciasno. 

 

Edytowane przez j-r-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, j-r-k napisał:

Teflon i dokręcanie na maksa nie jest potrzebne. Tak jak pisałem wyżej wymienić uszczelkę na grubszą.

U mnie po zmianie uszczelki dekiel wchodzi bardzo ciasno. 

 

 Kupiłem na Allegro ten sznur , i tez na ali zamówiłem niby grubszy oring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emcede napisał:

Były Fermzille w twoimvrobarze, ale już nie ma. emoji15.png Tak się ludzie rzucili?

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Ale spunding valve nie było :D Więc średnio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.