Skocz do zawartości

APA z ekstraktów niechmielonych + partial mash; receptura


polak744

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zbieram się do uwarzenia drugiej warki (pierwszą robiłem z brew kitu) i wstępnie wymyśliłem sobie warzenie z ekstraktów niechmielonych + partial mash. Na razie mój przepis wygląda tak:

 

2x 1,5 kg jasnego ekstraktu słodowego płynnego

1,2 kg ekstraktu żytniego

500 g słodu Carapils

300g płatków owsianych

 

Zacierał i chmielił będę w 10l garnku, a później rozwodnię brzeczkę w fermentatorze. Słód i płatki wrzuciłbym do woreczka muślinowego i wytrzymał przez 30 min w ok. 70oC. Później wyjmę worek i zacznę chmielenie. 

 

50 g Chinnok (granulat) 60 min.                      

20 g Amarillo (granulat) 30 min.                           

30 g Amarillo (granulat) 15 minut                    

20 g Cascade (granulat) 5 minut                               

15 g Cascade (granulat) 0 minut                           

 

Drożdze - US 05

 

Chmielenie na zimno (cicha fermentacja): 30g Cascade (7 dni), a trzy dni przed rozlewem do butelek dodam jeszcze kolejne 30 g Cascade.

 

Co o tym sądzicie (szczególnie o części z mini mashem)? Jest sens dodawać do tego typu piwa płatków owsianych (z tego co patrzyłem to stosuje się je głównie przy częściowym zacieraniu w przypadku stouta, lub jakiś przeniczniaków)? Czy enzymy z tego 0,5kg słodu dadzą radę skrobi z płatków owsianych?

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł masz fajny, enzymy poradzą sobie z tym zasypem ale dla pewności skleikowalbym płatki owsiane i całość dodał to reszty.

Chmielenie na zimno na 7 dni to proszenie się o łodygę w piwie. Max chmiel na zimno to 3 dni

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polak744 -> Radzę uważać na ekstrakt żytni. Ludzie na niego narzekają, że "wali" grzybem oraz mocnym pumperniklem. W moim braggocie TERAZ przykrył wszystko, ale w BW oraz grafie jeszcze nie wiem ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.