Skocz do zawartości

Jasne Ale 12 - problemy proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam taki mały dylemat związany z 2 moja Warka.

Warzona była z ekstraktów ?jasne ale 12?.

Warzenie było (05.06.2010) według instrukcji dołączonej do zestawu. Po dolaniu wody do 20l areometr wskazywał na 10,5°blg po wystudzeniu do temperatury zostały dodane drożdże. I tu zaczyna się mały problem fremantacja przez pierwsze dwa dni była w temp. Około 21°C po tych dwóch dniach nie miałem możliwości schłodzenia Warki temperatura oscylowała w granicach 23-27°C temperatura była uzależniona od temp. powietrza. W tym czasie obserwacja piany troszkę mnie niezapokoiła wydawało mi się ze pojawił się trochę szklisty nalot na pianie.

Po tygodniu fermentacji piana osiadła ale do dnia dzisiejszego(18.06.2010) pozostaje biały nalot na powierzchni Warki który przedstawiam na zdjęciu poniżej.

Po pobraniu próbki areometr wskazuje 1°blg. W smaku i zapachu nie wyczułem żeby było cos nie tak.

Moje pytanie brzmi czy można teraz przelewać to do butelek na cicha fermentacje ?

Co mam zrobić z tym nalotem na powierzchni Warki (czy mam to jakoś zebrać) ?

Jakie macie uwagi co do mojego warzenia czy fermentacji.

 

Z góry dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnie upały miałem podobną sytuację, kożuszek był jeszcze grubszy. Przestawienie fermentora do dekantacji spowodowało opadanie drożdzy i piwo zmętniało znacznie. Wstawiłem do wanny, po 4 godzinach po kożuchu nie było śladu, piwo na cichą ściągnąłem nieźle klarowne. Warto było...:)

 

 

 

...o żesz!...:) sorry, poprawione, upiekło mi się...

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem ale jak smakowałem piwka to było nagazowane temp to 18°C i także ok 1°Blg aerometr przedchwilą sprawdziłem jest ok a do tego wskazuje poniżej 0% alk. To moje pierwsze podejście i nie bardzo wiem o co chodzi.

Ten areometr to pokazuje zwartość alkoholu w powietrzu ? :rolleyes:

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.