Jump to content
Sign in to follow this  
grzesiuu

Okowita od Palikota

Recommended Posts

Przecież już miał swoją okowitę. Była w Krakowskim Kredensie. Poza tym skoro chce robić white dog'a (vide Kozuba), to też już było, więc chybione po raz kolejny. Po trzecie, w staropolskiej nomenklaturze okowita, spolszczenie słowa aqua vitae odnosiło się do trzykrotnie destylowanego alkoholu, który pełnił podówczas rolę spirytusu (choć w porównaniu z obecnym było oczywiście dużo słabszy), ale nadal spirytusu, czyli bazy dla produktów, a nie samego produktu końcowego. Poza tym, kto jak kto, ale od kiedy Palikot nagle tak zbiedniał?

Edited by Bogi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Bogi napisał:

Poza tym, kto jak kto, ale od kiedy Palikot nagle tak zbiedniał?

Jak sam mówi kasę ma: 

Cytat

Sądzę, że jest to cel realny, jednak to nie kwota jest dla mnie najistotniejsza, bo środki na wyposażenie i uruchomienie produkcji mamy. Przede wszystkim zależy mi na zgromadzeniu wokół naszego projektu społeczności miłośników piw rzemieślniczych i zachęceniu ich do skosztowania kultowej okowity, a przede wszystkim zaangażowaniu jej do wspólnego przedsięwzięcia.

Reszta to tylko PR-owe pier...dzenie. Zbiórki teraz są  modne, więc po co nadszarpywać swój kapitał jak można coś ładnie ubrać w słówka i wydrzeć kasę od ludzi ;) Aczkolwiek nie uważam żeby "społeczność miłośników piw rzemieślniczych" łyknęło ten haczyk i podążyło w ślad za panem Januszem. 

Edited by buk0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wywiad Kopyra z Palikote, a właściwie monolog Palikota w obecności Kopyra. Najlepszy moment to jak panowie w 24:30 obalają małpkę wyciągniętą zza pazychy ;)  

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 19.10.2019 o 21:06, buk0 napisał:

 Aczkolwiek nie uważam żeby "społeczność miłośników piw rzemieślniczych" łyknęło ten haczyk i podążyło w ślad za panem Januszem. 

Czyli pewnie dlatego poprosił Kopyra, żeby został tzw. "twarzą rajstop."😁 Jeśli nawet Calagione zabrał się za destylację i zwietrzył grosz, to już mnie nic nie dziwi (ta małpka na polskie o ile udałoby się kupić to koszt 15-30zł) .

 

Natomiast w temacie alkoholu, w niektórych sklepach TKMAXX, w takim dziale niby-książek można dostać "Whisky Malt" Charles'a Maclean'a, wydanie 2017 w oryginale za 28zł (oficjalnie chodzi po 80zł), to chyba lepsza inwestycja jak ktoś nie posiada. W każdym razie w Rzeszowie jest jeden egzemplarz, to do innych TKMAXX'ów też powinno coś było trafić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.