Skocz do zawartości

Sprzęt - kuchenka elektryczna


Rekomendowane odpowiedzi

Im więcej czytam tym bardziej chce coś uwarzyć z słodów niż ekstraktów. Za słodami przemawia kasa i mnogość kombinacji, za ekstraktami czas, łatwość wykonania. Moje możliwości stancyjne nie pozwalają na szaleństwo. Moja kuchenka cierpi przy 15 litrowej brzece....

 

Pytanie do was czy kojarzycie jakąs kuchenkę elektryczną wolno stojąca, (gazowe mnie nie interesują) która spokojnie zniesie obciążenie 30 kg i w górę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczna tylko indukcja, ceramiczna ma zbyt małą sprawność.

Są gastronomiczne o mocy 3.5kW (to max co mają te na 230V), np taka: https://stalgast.com/kuchenka-indukcyjna-o-mocy-3500-w

Jeszcze dużego (50L) garnka na niej nie używałem, ale na małym (30L) na połowie mocy miałem rolling boil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Juniorek napisał:

Może Zacznij robić mniejsze Warki :) wspomagać można się grzałka ;) 

Napewno warto tez pomyśleć o chłodnicy która będziesz możliwie jak najszybciej zbijać temperaturę 

 

praca i czas ten sam, a mniejsza warka? Nawet nie mam ochoty próbować na mniejszej. a moja kuchenka nie bedzie i tak zadowolona z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie ma wyjscia i trzeba się ratować mniejsza warka ;) przykładowo porter z samych słodów w 30l garze 20l Warki się nie da bez ekstraktu, ewentualnie jak ktoś ma lodówkę i nie mieści dużego fermentora trzeba ratować się mniejszymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 13:16, tibek napisał:

Elektryczna tylko indukcja, ceramiczna ma zbyt małą sprawność.

Są gastronomiczne o mocy 3.5kW (to max co mają te na 230V), np taka: https://stalgast.com/kuchenka-indukcyjna-o-mocy-3500-w

Jeszcze dużego (50L) garnka na niej nie używałem, ale na małym (30L) na połowie mocy miałem rolling boil.

Używam z garnkiem 70 L i polecam. Najwięcej gotowałem 45 L brzeczki i daje radę.Trzeba szukać na portalach aukcyjnych żeby kupić taniej.Ja za swoją zapłaciłem 300zł.

IMG_20181208_190758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ravage miodosytnik napisał:

wow nie boisz się ze to walnie? :D

Zrobiłem w ten sposób już kilkanaście warek i nie zauważyłem żeby coś się działo.Konstrukcja zdaje się być całkiem solidna. Wieksze obawy miałem jak gotowałem w 40 l garnku emaliowanym na szklanej płycie gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.