Jump to content
sredstvom

[K] stalowa plytka pod gar

Recommended Posts

Czesc!

Czy jest ktos, kto moglby wykonac okragla plyte z grubej stali jako podkladke pog gar fi 36 cm? Nie musi wspolgrac z indukcja, i tak dzialam na zwyklej kuchence elektrycznej. Chodzi mi o zwiekszenie pola grzewczego pod garem, zeby nie grzac punktowo.

Chodzi o cos w tym rodzaju:

https://europ24.pl/pl/p/Plyta-kuchenna-Kinghoff-KH-4823-indukcyjna-23%2C5-cm-podkladka-podstawka/23106708

Tyle ze o wiekszej srednicy (ok 40 cm). Do pelni szczescia jakis uchwyt i znosny koszt 🙂

Pozdrawiam.

40 minut temu, burczas napisał:

A nie myślałeś o płycie żeliwnej Ona lepiej rozprowadza ciepło.

żeliwo dłużej się nagrzewa (musi zużyć więcej energii), po użyciu dłużej trzyma ciepło (zmarnowana energia do nagrzewania). Zdecydowanie stalowa. Jeśli garnek masz nierdzewny do płyta też musi być nierdzewna. 

Garnek mam emalie. Cienkie dno i punktowe grzanie na kuchence elektrycznej rowna sie bezustanne mieszanie przy podgrzewaniu - a i tak nie daje to 100% gwarancji nieprzypalenia... Dlatego pomyslalem o takiej plycie - skoro i tak mieszac trzeba, to niech przynajmniej hajcuje pod calym dnem. Moze dzieki temu lepiej sie bedzie zacier podgrzewal?

Ale jesli niepotrzebnie kombinuje jak kon pod gore, to krzyczcie! 🙂

Zadziała jak grube dno, będzie się bardzo dobrze zacierało, tylko weź coś grubego - myślę że 5 mm to minimum.

U siebie stosuje głównie infuzję i nie mam w ogóle podgrzewania przy zacieraniu, ale gotuje już na taborecie

Edited by korzen16