Skocz do zawartości

Mieszane piwo


Kangur 568

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem nowy na samym początku witam wszystkich piwowarów.

No to teraz do rzeczy. 

 

Ostatnio zacząłem interesować się piwem i postanowiłem zrobić coś swojego. Dwie pierwsze warki z brewkitu wiadomo ale trzecią przygotowałem po swojemu z ekstraktu niechmielonego bursztynowego z dodatkiem marynki, skórki pomarańczowej, CHLEBA NA ZAKWASIE oraz amarillo na aromat. Użyłem drożdży dolnych ale nie fermentowalem piwa w niskich temp. Piwo wyszło bomba ale mam problem z określeniem stylu. 

Czy mają Panowie i Panie jakieś sugestie? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zacząć od warzenia istniejących stylów i wybierać takie na jakie masz warunki. Na eksperymenty jeszcze bedzie czas.
A to co zrobiłeś to najstarszym piwowarom się nie śniło :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Może faktycznie zacznę od powszechnych stylów np. jakieś Ale na początek a potem dopiero będę się bawił 
Możesz to robić równolegle, tzn. jedna warka - testowanie kolejnego stylu. Druga warka - co się nawinie. Itd.
Chyba najważniejszy w tym wszystkim jest - dobry ubaw.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Muchor napisał:

Możesz to robić równolegle, tzn. jedna warka - testowanie kolejnego stylu. Druga warka - co się nawinie. Itd.
Chyba najważniejszy w tym wszystkim jest - dobry ubaw.

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka
 

Jest to jakieś wyjście ale lepiej nie ryzykować bo żona. Ale mogę robić raz style a raz jakieś kombinacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.