Skocz do zawartości

Dodanie laktozy bezpośrednio do butelek ...


Jacek G.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na cichej 17l stouta z ekstraktów (gotowy zestaw z BA "Prawdziwy Stout...", lekko modyfikowany). Nastawiłem na fermentację brzeczkę ok. 13Blg, przy przelaniu na cichą było 3Blg. Teraz jeszcze raz na jakiś czas "bulknie" i mam obawę czy nie wyjdzie zbyt (skrajnie) wytrawny. Postanowiłem, że zabutelkuję połowę z dodatkiem laktozy, aby potem porównać obie wersje. Chcę dodać laktozę w proszku bezpośrednio do butelki (miarka na lejek i lekko spłukać piwem). Laktoza o dużej czystości ze sklepu dla dzieci: https://biobaby.pl/product-pol-77-Alpenschnee-Naturalny-Cukier-Mleczny-Laktoza.html

Podczas refermentacji powinna się wymieszać na zasadzie ruchów Browna, a poza tym na początek refermentacji zawsze trochę obracam butelkami.

Gdzieś przeczytałem, że na 23l piwa ktoś dodał 300g laktozy - proporcjonalnie u mnie by wyszło ok. 6,5g na butelkę 0,5l.

Proszę o ocenę tego pomysłu -> sposób dodania i ilość.

 

Czy taką np.laktozę, glukozę lub ekstrakt w formie suchego proszku można dezynfekować np. w mikrofalówce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek G. napisał:

Wydaje się, że jest to bezpieczne źródło. Chyba bym zaryzykował sypanie prosto do butelek, jedyne co mnie martwi, to pienienie się piwa przy rozlewie. Raz próbowałem tej metody i miałem problemy właśnie z pianą w butelce i "wychodzeniem piwa". Teraz stosuję wyłącznie syrop z wody i glukozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek G. napisał:

Postanowiłem, że zabutelkuję połowę z dodatkiem laktozy, aby potem porównać obie wersje.

Doprecyzuję: i tak do refermentacji dam glukozę, a laktozę chcę dać do połowy butelek dodatkowo dla smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jacek G. napisał:

Doprecyzuję: i tak do refermentacji dam glukozę, a laktozę chcę dać do połowy butelek dodatkowo dla smaku.

Mi nie pasuje wlewanie piwa do butelek w których jest cukier w postaci proszku, dlatego napisałem że wolę roztwór wodny mieszać z całą objętością piwa do rozlewu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zabutelkować pół warki bez laktozy, potem dolać syrop laktozowy do fermentora z którego rozlewasz i zabutelkować drugie pół. Raz tak zrobiłem (wersja bez laktozy okazała się lepsza w moim przypadku). Bezpośrednio do butelek nie sypałem nigdy więc nie wiem.

Edytowane przez Glowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 18:32, Glowa napisał:

Raz tak zrobiłem (wersja bez laktozy okazała się lepsza w moim przypadku).

Pamiętasz może jaka to była ilość laktozy (choćby przybliżona)?

Pytam w nawiązaniu do przeczytanego tematu z piaskownicy, który porusza zagadnienie ilości laktozy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem ok 25 gramów na litr, ale tylko raz w życiu robiłem milk stouta. Jak nie wiesz ile sypnąć to podziel sobie tę laktozową część warki na mniejsze i różnie je dosłódź, np dodaj 150 gramów laktozy do 10 litrów piwa, zabutelkuj 5 litrów(czyli ok 15 gramów laktozy na litr), dodaj kolejne 50 gramów laktozy, zabutelkuj 5 litrów (czyli w przeliczeniu ok 25 gramów laktozy na litr) i będziesz miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.