Skocz do zawartości

Montuję mini rollbar


burczas

Rekomendowane odpowiedzi

Skompletowałem już wszystkie części.

tj.

- butla co2 ( ta większa)

-reduktor cornelis 2 zegary 

- 2 szt. keg cornelius 9 L.

- schładzarkę do piwa 2 obiegowa OPREMA OKSI OP 202 VL model ECO.

- Kolumna z 1 kranem z ( nie wiem jak to się nazywa, ale ma dodatkową rurkę z obiegiem zimnej wody)

    I do tego brakuje mi jeszcze węży do piwa. Zastanawiam się na zakupem węża typu Python 2+2 Czy wystarczy około 2 metry ( tyle mnie zadowoli) czy jest jakaś norma i trzeba więcej metrów. Prawdopodobnie będę to wszystko z kegami i butlą, chciał zabudować w jak najbardziej kompaktowej szafce. Proszę o pomoc w tej kwestii. Czy może jakieś inne rozwiązanie??

Edytowane przez burczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda rollbaru nie mam, i nie chcę się wymądrzać, ale wiedziałem że gdzieś o tym czytałem : https://www.wiki.piwo.org/Obsługa_kegów_Cornelius_(Pepsi)  mam nadzieję, że się przyda.

 

Cytat

Do podłączenia CO2 między reduktorem a kegiem można użyć dowolnego zbrojonego węża przeznaczonego do gazów pod ciśnieniem, byle tylko miał odpowiednią średnicę. Można również używać węży przeznaczonych do piwa.

Natomiast do podłączenia kega z kranem konieczne jest użycie dedykowanego węża do instalacji piwnych. Aby dobrze spełniał swoje zadanie, powinien mieć 1.5m lub więcej. Do rozmiaru króćca szybkozłączki pasują węże o rozmiarze 7x2.5mm (średnica wewnętrzna 7mm).

 

Tu jeszcze mniej więcej w połowie filmiku Pan Janek, mówi o dostosowaniu ciśnienia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, buk0 napisał:

Aby dobrze spełniał swoje zadanie, powinien mieć 1.5m lub więcej. Do rozmiaru króćca szybkozłączki pasują węże o rozmiarze 7x2.5mm (średnica wewnętrzna 7mm)

To znaczy,, jak kupię 2 metry https://beerservice.pl/pl/p/Python-2-2/188 to powinno wystarczyć? A jezeli nie mam jak włożyć nagazowanego kega do schłodzenia to może będzie musiał poleżeć dłużej w normalnej temp. aby gaz się rozpuścił w piwie??

Edytowane przez burczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, tak jak pisałem. Ja się nie znam, piwa nie kegowałem, coś tam czytałem bo w przyszłości na pewno się za to wezmę, ale wyszukanie wszystkiego zajęło mi minutę ?

 Nie wiem na ile można ufać temu źródłu, ale zamieszczona tam tabelka powinna odpowiedzieć na Twoje pytanie http://dobre-piwo-domowe.pl/jak-nagozawac-piwo-w-kegu-cornelius/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.