Jump to content

Montuję mini rollbar


burczas
 Share

Recommended Posts

Skompletowałem już wszystkie części.

tj.

- butla co2 ( ta większa)

-reduktor cornelis 2 zegary 

- 2 szt. keg cornelius 9 L.

- schładzarkę do piwa 2 obiegowa OPREMA OKSI OP 202 VL model ECO.

- Kolumna z 1 kranem z ( nie wiem jak to się nazywa, ale ma dodatkową rurkę z obiegiem zimnej wody)

    I do tego brakuje mi jeszcze węży do piwa. Zastanawiam się na zakupem węża typu Python 2+2 Czy wystarczy około 2 metry ( tyle mnie zadowoli) czy jest jakaś norma i trzeba więcej metrów. Prawdopodobnie będę to wszystko z kegami i butlą, chciał zabudować w jak najbardziej kompaktowej szafce. Proszę o pomoc w tej kwestii. Czy może jakieś inne rozwiązanie??

Edited by burczas
Link to comment
Share on other sites

Co prawda rollbaru nie mam, i nie chcę się wymądrzać, ale wiedziałem że gdzieś o tym czytałem : https://www.wiki.piwo.org/Obsługa_kegów_Cornelius_(Pepsi)  mam nadzieję, że się przyda.

 

Cytat

Do podłączenia CO2 między reduktorem a kegiem można użyć dowolnego zbrojonego węża przeznaczonego do gazów pod ciśnieniem, byle tylko miał odpowiednią średnicę. Można również używać węży przeznaczonych do piwa.

Natomiast do podłączenia kega z kranem konieczne jest użycie dedykowanego węża do instalacji piwnych. Aby dobrze spełniał swoje zadanie, powinien mieć 1.5m lub więcej. Do rozmiaru króćca szybkozłączki pasują węże o rozmiarze 7x2.5mm (średnica wewnętrzna 7mm).

 

Tu jeszcze mniej więcej w połowie filmiku Pan Janek, mówi o dostosowaniu ciśnienia 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, buk0 napisał:

Aby dobrze spełniał swoje zadanie, powinien mieć 1.5m lub więcej. Do rozmiaru króćca szybkozłączki pasują węże o rozmiarze 7x2.5mm (średnica wewnętrzna 7mm)

To znaczy,, jak kupię 2 metry https://beerservice.pl/pl/p/Python-2-2/188 to powinno wystarczyć? A jezeli nie mam jak włożyć nagazowanego kega do schłodzenia to może będzie musiał poleżeć dłużej w normalnej temp. aby gaz się rozpuścił w piwie??

Edited by burczas
Link to comment
Share on other sites

Panie, tak jak pisałem. Ja się nie znam, piwa nie kegowałem, coś tam czytałem bo w przyszłości na pewno się za to wezmę, ale wyszukanie wszystkiego zajęło mi minutę 😜

 Nie wiem na ile można ufać temu źródłu, ale zamieszczona tam tabelka powinna odpowiedzieć na Twoje pytanie http://dobre-piwo-domowe.pl/jak-nagozawac-piwo-w-kegu-cornelius/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.