Skocz do zawartości

Witbier na s-33 ama siarka...


tomi1982

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mam pytanie, zrobiłem WITa na S-33 drożdżach. Fermentacja w temperaturze 22C niestety piwo przed butelkowaniem smierdziało siarką, zgniłe jaja itp. Czy ten aromat minie? Piwo nie miało żadnego zakażenia. 22C wydawało mi się ok czyżby za wysoko?

 

Jeśli ten aromat nie minie to piwo pójdzie w kanal

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio też robiłem witka na tych grzybkach i nie ma aromatu siarki fermentowałem w 19° i aromat wyszedł bardzo fajny ale dość słabo mi odfermentowały.Może przyczyna leży w temperaturze bo fermentacja  potrafi podnieść  ją nawet o 3°

Edytowane przez tkaczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, tomi1982 napisał:

22C wydawało mi się ok czyżby za wysoko?

 

dlaczego Ci sie tak wydawało skoro producent pisze:

 

FERMENTATION: ideally 15-20°C (59-68°F)

 

?‍♂️

Edytowane przez leonzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio też robiłem witka na tych grzybkach i nie ma aromatu siarki fermentowałem w 19° i aromat wyszedł bardzo fajny ale dość słabo mi odfermentowały.Może przyczyna leży w temperaturze bo fermentacja  potrafi podnieść  ją nawet o 3°
Mi się też tak wydaje. Pytanie czy ten aromat minie czy raczej piwo w kanał bo Narazie nie do wypicia

Gesendet von meinem ONEPLUS A5010 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomi1982 napisał:

https://www.wiki.piwo.org/Dro%C5%BCd%C5%BCe_Fermentis_Safbrew_S-33

Tam pisze 15-24C

Gesendet von meinem ONEPLUS A5010 mit Tapatalk

 

to rzuc okiem na paczke

i tu

https://fermentis.com/wp-content/uploads/2017/10/SafAle-S-33.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zabutelkowałeś już? Po jakim czasie? Trzeba było potrzymać jeszcze trochę w fermentorze, pewnie by się trochę zredukowała. Jak aromat jest tak mocny, że piwo jest nie do wypicia, to też jest spora szansa, że to z infekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz w sumie troche dziwne, zeby akurat z tych drozdzy siara poszla, powinny byc raczej neutralne...

Gdybys fermentowal na Belgach, np. Blanche, to co innego - tu fermentacja zadaje bardzo swojsko, jak nad ranem w pokoju mojego syna :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz w sumie troche dziwne, zeby akurat z tych drozdzy siara poszla, powinny byc raczej neutralne...
Gdybys fermentowal na Belgach, np. Blanche, to co innego - tu fermentacja zadaje bardzo swojsko, jak nad ranem w pokoju mojego syna   
Robię piwo od dwóch lat ale raczej na drożdżach mi bardziej znanych. Miałem paczkę s-33 i nie doczytałem do końca jak robiłem recepture. No i trochę leń bo do piwnicy mi się nie chciało wynosić. Sezon się dopiero zaczął więc najwyżej pójdzie w kanał. IPA robiona na tych samych wyszła ok tyle że mętna bo to moje pierwsze BIAB. WIT był robiony na gestwie po IPA. IPA była w garażu więc nie było tak ciepło.

Gesendet von meinem ONEPLUS A5010 mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomi1982 napisał:

IPA robiona na tych samych wyszła ok tyle że mętna

 

one maja bardzo niska flokulacje, piwa po nich sa bardzooo metne.

 

14 minut temu, sredstvom napisał:

Chociaz w sumie troche dziwne, zeby akurat z tych drozdzy siara poszla, powinny byc raczej neutralne...

 

przerobilem na nich w ciagu ostatnich 2-3 miesięcy z 4 warki i zgadzam sie - nigdzie nie mailem siarki.

Co prawda w ostatniej gestwie wyszla mi okrutna, ale tez byla zakwaszona dosc mocno, wiec poszla w kanal bo weszła najprawdopodobniej jakas bakteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.