Skocz do zawartości

Wszechobecne gożdziki


borekpriv

Rekomendowane odpowiedzi

Może to dla doświadczonych piwowarów banalne pytanie ale ciekawi mnie jedna sprawa , mam nikłe doświadczenie ale sporo czytam.

Na razie zrobiłem 2 warki 1dna z brewkitu , druga z ekstraktu niechmielonego i częściowym zacieraniem słodu (przepisy Jancewicz). I w obydwu warkach wyczuwam goździki.

Ale mało tego , mój brat też zaczyna i u niego też wyczuwam goździki , śmieje się ze mnie.

Myślałem nad tym , i wydaje mi się że chyba tu winna temperatura fermentacji burzliwej , wszystkie były w temperaturze 20-21 stopni , czy się mylę?.

Ostatnie pszeniczne , goździki i banany :).Niestety jeszcze nie mam termostatu , powinien dojść na dniach.Więc proszę o odpowiedź

Pierwsze moje to  Silesian Lager(brewkit) , drożdże no name a drugie to Przeniczne z ekstraktu z zacieraniem słodu LINK

Brata Vienna Lager (brewkit) i Mexican Carveza (brewkit).  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasycznym piwie pszenicznym (weizenie) goździki to podstawowa składowa smaku koło bananów. Więc jak fermentujesz drożdżami do pszenicy, to się nie dziw, że masz goździki.

 

Jeśli mimo wszystko je wyczuwasz mimo nie stosowania drożdży pszenicznych, to jest też możliwość, że to infekcja dzikimi drożdżami. 

 

To, że inni nie czują mnie specjalnie nie dziwi. Większość laików nie poznaje tego aromatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, borekpriv napisał:

druga z ekstraktu niechmielonego i częściowym zacieraniem słodu (przepisy Jancewicz).

 

A co to była za receptura i jakich drożdży użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już koledzy wyżej stwierdzili, aromaty goździkowe są przede wszystkim wynikiem użytych drożdży przy konkretnej temperaturze fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.