Skocz do zawartości

Kilka pytań o starter


Juniorek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jako ze czas mam teraz tylko w soboty na warzenie a potrzebuje zrobic starter to mam pytanie. Czy mogę wykonać starter, po czym przelać go do słoika i zadać za około dzień, dwa? Kolbe mam 1l jest możliwość zrobienia dwóch i złania ich do jednego słoika po czym dodać uzyskane droższe do piwa? Na codzień nie

jestem w miejscu którym warze wiec nie mam jak zrobić starter w piątek i zadać go w sobotę, tylko zrobić w czwartek przewieźć do docelowego miejsca i dopiero zadać 

 

ps. Zawsze jak gotuje ekstrakt w kolbie to mi wykipia, czy macie jakieś ciekawe na to

sposoby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juniorek napisał:

Cześć jako ze czas mam teraz tylko w soboty na warzenie a potrzebuje zrobic starter to mam pytanie. Czy mogę wykonać starter, po czym przelać go do słoika i zadać za około dzień, dwa? Kolbe mam 1l jest możliwość zrobienia dwóch i złania ich do jednego słoika po czym dodać uzyskane droższe do piwa? Na codzień nie

jestem w miejscu którym warze wiec nie mam jak zrobić starter w piątek i zadać go w sobotę, tylko zrobić w czwartek przewieźć do docelowego miejsca i dopiero zadać 

 

ps. Zawsze jak gotuje ekstrakt w kolbie to mi wykipia, czy macie jakieś ciekawe na to

sposoby? 

ps. zmniejsz płomień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie byłoby jakbyś miał jakąś zatyczkę do kolby i przewiózł w niej, bo przelewanie to niepotrzebne narażanie na infekcję startera, który jest dosyć wrażliwy. Ale poza tym nie widzę większych przeszkód.

 

A na kipienie to zmniejszyć ogień albo kupić większą kolbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 3litrowy słoik do kiszenia ogórków, gotuj starter w garnku, ostudz, przelej do słoika, zadaj drożdże, zakręć i w podróż :) Po powrocie w miejsce pokrywki folia, na mieszadło i po bólu. Już dawno zrezygnowałem z kolby.

Edytowane przez Veniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.