Skocz do zawartości

Fermentacja Pilsa w za dużej temperaturze


madritistaa

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie miał bukiet/ smak kwiatowo-owocowy zamiast slodowo-chmielowego?

Będzie przypominał Piwo Parowe/ California Lager zamiast pilsa czeskiego / niemieckiego?

Takie dwie zgadywanki/ hipotezy mam.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, madritistaa napisał:

Cześć. Mam pytanie. Co teoretycznie będzie "nie tak" z Pilsem którego na cały okres fermentacji i leżakowania zostawie w 16-17 stopniach (taka temperatura jest obecnie w garażu)?

Z pilsa w zamysle na etapie zacierania przepoczwarzy się w ale z cechami jakie wyżej  Zasada opisał z tą różnicą  że aby uzyskać California Lager to trzeba by użyć dedykowanych drożdży . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie paskudnie estrowy i nie będzie miał wiele wspólnego z pilsem. Z california common tez nie, bo do niego są specjalne szczepy drożdży. Będzie też gorszy od ejla produkowanego w takich temperaturach, bo drożdże lagerowe produkują o wiele nieprzyjemniejsze estry niż drożdże ejlowe w tych samych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, madritistaa napisał:

Cześć. Mam pytanie. Co teoretycznie będzie "nie tak" z Pilsem którego na cały okres fermentacji i leżakowania zostawie w 16-17 stopniach (taka temperatura jest obecnie w garażu)?

 

16-17 stopni otoczenia to taka akurat w sam raz temperatura do górnej fermentacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/2/2019 at 11:45 AM, punix said:

 

16-17 stopni otoczenia to taka akurat w sam raz temperatura do górnej fermentacji ;)

 

Dokładnie.

Wiec lepiej zrobić dobre ale niż paskudnego lagera. Chyba ze chesz to zrobić w celach naukowych i lubisz eksperymentowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2019 o 23:15, madritistaa napisał:

Cześć. Mam pytanie. Co teoretycznie będzie "nie tak" z Pilsem którego na cały okres fermentacji i leżakowania zostawie w 16-17 stopniach (taka temperatura jest obecnie w garażu)?

 

Nie polecam. Kiedys tylko zadalem swieza gestwe w 20 stopniach bo byl srodek nocy, bylem zmeczony i juz nie bylem w stanie czekac az brzeczka zejdzie do tych 8-10 stopni w lodowce.

Efekt byl taki ze fermentacja byla gotowa po 48 godzinach, a piwo bylo niezbyt lagerowe ;) Wyczuwalne nieakceptowalne w tym stylu posmaki. Szlo to wyplic ale szkoda tyle pracy bylo.

 

Przy 16 stopniach bedziesz mial dobrego ejla. Polecam w tej temperaturze S-33, nigdy sie nie zawiodlem, bezproblemowe drozdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hanys93 napisał:

S-33, nigdy sie nie zawiodlem, bezproblemowe drozdze

A ja nie polecam.

Profil smakowy jaki dają jest bardzo słaby. Jest tyle fajnych innych drożdży, ze naprawdę nie trzeba męczyć się z tymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kaniutek napisał:

A ja nie polecam.

Profil smakowy jaki dają jest bardzo słaby. Jest tyle fajnych innych drożdży, ze naprawdę nie trzeba męczyć się z tymi.

 

No wlasnie o to chodzi. Kolega chce kombinowac z lagerem przy 16 stopniach w garazu i popsuc sobie piwo.

Przy 15-16 stopniach S-33 daja w miare czyste piwo, wiec mialby poniekad zastepstwo lagera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.