Skocz do zawartości

Tuborg Julebryg - jak zrobić?


FilipPiwowar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Bardzo lubię piwko Tuborg Julebryg - https://www.carlsberggroup.com/products/tuborg/tuborg-julebryg/

Chciałbym zrobić takie w domu jednak nie mam żadnej lodówki, żeby przeprowadzić dolną fermentację, więc tylko górna fermentacja wchodzi w grę.

Piwo będę fermentować w garażu, gdzie mam 19-20 stopni Celsiusza.

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc dopasować składniki, żeby zrobić takie piwo w moich warunkach?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, FilipPiwowar napisał:

Cześć wszystkim!

 

Bardzo lubię piwko Tuborg Julebryg - https://www.carlsberggroup.com/products/tuborg/tuborg-julebryg/

Chciałbym zrobić takie w domu jednak nie mam żadnej lodówki, żeby przeprowadzić dolną fermentację, więc tylko górna fermentacja wchodzi w grę.

Piwo będę fermentować w garażu, gdzie mam 19-20 stopni Celsiusza.

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc dopasować składniki, żeby zrobić takie piwo w moich warunkach?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Pozdrawiam

 

Google podpowiada przykładowe receptury na to piwo. Niemniej 19-20 stopni otoczenia to nieco zbyt dużo nawet górną fermentację z w miarę czystym profilem. Jeśli nie lodówka, to może chociaż pudło styropianowe do fermentacji skombinujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, takie receptury widziałem, ale z uwagi na to, że to jest dolna fermentacja, do której nie mam warunków, to chciałbym zapytać się bardziej doświadczonych piwowarów, czy i czym to można zastąpić, aby możliwie zbliżony efekt uzyskać w moich warunkach. Ja niestety nie znam się na drożdżach, robiłem zawsze na dwóch, a wiadomo, że jest ich cała masa...

 

A co miałoby dać to pudło styropianowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 20:32, FilipPiwowar napisał:

czym to można zastąpić, aby możliwie zbliżony efekt uzyskać w moich warunkach

I jeszcze, żeby być nieco bardziej konstruktywnym.

Jeśli uda Ci się ogarnąć temperaturę fermentacji na poziomie kilkunastu stopni (14-16 powiedzmy) dzięki podlinkowanej wyżej skrzynce, to może dobrze będzie wykorzystać jeden z przepisów z sieci (sam producent podaje pilzneński, monachijski i karmelowy na swojej www), lekko nachmielić, dać lukrecji i użyć drożdży do kalifornijskich lagerów: Wyeast, WhiteLabs czy nawet Mangrove.

Ale piszę na czuja, bo tych szczepów nie używałem a opinie na forum są zdawkowe z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FilipPiwowar napisał:

Dzięki za podpowiedzi. 14-16 to nie za dużo jak na lagery?

Za dużo dla większości drozdzy. Ale te podlinkowane szczepy są do takich temperatur zaprojektowane. Przeczytaj o piwie parowym, o kalifornijskich lagerach, co o tych szczepach pisza producenci, co znajdziesz na forum to zrozumiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.