Jump to content

[Kraftmagia]Jak warzyć piwo w domu? 4 najciekawsze blogi


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Jak uwarzyć piwo w domu? Źródeł wiedzy piwowarskiej nie brakuje. Powstają książki o warzeniu piwa, ukazuje się świetny kwartalnik Piwowar. Jak wygląda warzenie można zobaczyć na filmach, albo podyskutować o tym na forach i grupach. Jest nawet podcast, w którym porusza się tematy piwowarskie.

A jednak wiele osób nadal bardzo sobie ceni blogi i klasyczne, internetowe wpisy, za którymi stoi konkretna osoba. Taki blog można sobie poczytać np. w komunikacji miejskiej, czy przychodni. Albo… dyskretnie w pracy. Dzięki temu można zapobiec nudzie i dowiedzieć się czegoś więcej. Idealna sprawa!

Oto nasz ranking 4 najciekawszych blogów piwowarskich:

AleChanted

Doskonałe źródło wiedzy o warzeniu, zwłaszcza dla początkujących. Dział Jak zrobić piwo? wprowadza w arkany piwowarstwa stopniowo i ze swoistym, wyluzowanym humorem. Dba o to Kamil Prystapczuk, jego autor, który popełnił także wpis dla Kraft Magii. Mimo, że wpisy na blogu pojawiają się dość rzadko, to jednak zgromadzona tam wiedza może okazać się bardzo przydatna. Zwłaszcza na początku piwowarskiej przygody.

adres bloga: alechanted.pl

Homebrewing

Blog, który zdecydowanie będzie pomocny, jeśli planujesz uwarzyć piwo w domu. Dorota Chrapek w swoim blogu dostarcza świetnej i łatwo przystępnej wiedzy. Szczególnie skupia się na swoich ulubionych stylach piw belgijskich. Mocna czuje się też w surowcach – nie bez przyczyny; prowadzi bowiem także sklep dla piwowarów domowych.

adres bloga: blog Homebrewing.pl

Maciej Wentowski / Poznańskie Targi Piwne

Maciej jest rzemieślnikiem z kilkuletnim doświadczeniem. Ale dobrze też wie, jak uwarzyć piwo w domu, a dodatkowo: jest sędzią piwa. Od niedawna publikuje swoje wpisy na blogu Poznańskich Targów Piwnych. I robi świetną robotę – z jednej strony przybliża sprzęt w dużym browarze, z drugiej – receptury. Warto zajrzeć. Liczymy na więcej!

adres bloga: PTP – Maciej Wentowski

BeerFreak

Prawdziwy piwny świr, czyli beer freak – Bartosz Markowski. To wielka postać piwowarskiej blogosfery. Jeśli Bartek wnika w temat, czyni to bardzo dogłębnie. Na jego blogu można znaleźć np. zaawansowane techniki warzenia piw kwaśnych – w 3 szeroko opisanych częściach. Cóż, prawdziwy piwny freak.

adres bloga: Beerfreak

The post Jak warzyć piwo w domu? 4 najciekawsze blogi appeared first on Kraftmagia.

Przeczytaj cały wpis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.